“BİZ SİZİ BİLİYORUZ, BİZ GEREKENİ YAPMADAN ​SİZ  GEREKENİ YAPIP GÖREVİ BIRAKIN”

Siyaset 28 Temmuz 2017 10:24
Videoyu Aç “BİZ SİZİ BİLİYORUZ, BİZ GEREKENİ YAPMADAN  ​SİZ  GEREKENİ YAPIP GÖREVİ BIRAKIN”
A
a

Erdoğan, “2019’da çıtayı çok yükselttik. Artık işimiz kolay değil. Vatandaşı unutanlar var. Unutanlarla yollarımızı ayıracağız. Yorulan çekilsin. Ayrıca teşkilatla çok uğraşmayın. Değişimin önüne set vurmayın” dedi.Peki AK Parti kulislerinde konuşulan tasfiye listesinde kimler var? ‘AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ Kimlerin gideceği listesi bile belli mi?
TEŞKİLATLA UĞRAŞMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kardeşlik hukukunun önemine vurgu yaptığı konuşmasında, teşkilatlardaki görevlere getirilenlere ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan, teşkilat ile milletvekillerinin birbirinden güç alması gerektiğine dikkat çekerek, “Teşkilatla çok uğraşmayın. Değişimin önüne set vurmayın. Ancak il başkanlarına da tabi olun” ifadesini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün AK Parti Grup Toplantısı’nda AK Partili belediyelere ve AK Parti teşkilatlarına yönelik söylediği ‘İkinci uyarıyı beklemeden görevi bırakın’ çağrısı AK Parti yerel yönetim ve teşkilat kadrolarında büyük deprem etkisi yarattı..

Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti’nin oy oranını en az 5 puan yukarı taşıyacak olan teşkilat değişikliğinde kimlerin gidici olduğuna dair liste de hazırlanmış durumda.

Peki AK Parti kulislerinde konuşulan tasfiye listesinde kimler var?  ‘AK Parti’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ Kimlerin gideceği listesi bile belli…

O nedenle son grup toplantısında Reis ne dedi;
“Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar”

“BİZ SİZİ BİLİYORUZ, BİZ GEREKENİ YAPMADAN
SİZ  GEREKENİ YAPIP GÖREVİ BIRAKIN”

Yüzde yüz haklı bir mesaj..

Çünkü bütün varlıklarını Reis’e borçlu olanların  kendilerini bulunmaz hind kumaşı gibi  görüp resmen Reis’e ihanet ediyorlar.

Reis biliyor ki;

Kendisinin önderliğinde AK Parti’nin Türk siyasetinde bir güneş gibi doğmasının en önemli nedeni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetimlerde gösterdiği başarı ve hizmet anlayışıdır…

Kendisini  bu ülkede efsaneleştiren milletin gözünde ‘REİS’ yapan yükseliş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ nda hizmetleri ile  tarih yazıp milletin kalbine kazınmasından başka ne olabilir ki!..

O nedenle AK Parti’ nin 2019 seçimlerinde kaderini belirleyecek en önemli etkenin de yerel yönetimler ve teşkilatlar olduğunu ve son dönemlerde oluşan yapının partiye zarar verdiğini çok iyi görüyor..

15 yıldır Recep Tayyip Erdoğan’ın  omuzlarında koltuklarda oturanların 2019 seçimlerine doğru titreyip kendilerine gelmeleri artık bir kenara partinin önünü açmaları ve kenara çekilmeleri kaçınılmaz bir gerçek haline gelmiştir..

Artık hantallaşan, millet için değil kendi ikballeri için siyaset yapmaya başlayan, halka tepeden bakan, kendilerinin ve çevrelerinin zenginleşmesinden başka bir şey düşünmeyen  imajı yaratan belediyeler ve teşkilatlara dur deme zamanı gelmiştir..

Bakın…

Bu noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son grup toplantısında verdiği mesajların çok iyi okunması gerekir…

Ne diyor;

“Verdiğimiz mücadelenin kesintiye uğramaması için öncelikle AK Parti olarak kendimizi yenilememiz gerekir. Fakat burada bir şeyi ifade etmem gerekiyor: Önce şu hareketin, kendi içinde birbirini sevmesi gerekir, birbiri ile dayanışma içerisinde olması gerekir. Bize ne oluyor ki kendi içimizde birbirimize karşı çalım atıyoruz? Bize ne oluyor ki birbirimize karşı farklı nazarlarla bakıyoruz?”

Reis 15 yıldır  ilk kez böyle konuşuyor..

Belediyelere, teşkilatlara yönelik  ilk kez böylesine kamuoyu önünde mesaj yolluyor..

Bitmedi..

Devam ediyor Reis;

“Biz nefsin hakimiyeti altında yaşayamayız. Yunus’un ‘Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası’ ifadesinde olduğu gibi, biz sürekli yeniden doğarak kendimizi tazelersek milletimizin desteğini hiçbir zaman kaybetmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Ne zaman ki statükoya teslim olursak, metal yorgunluğunun üstesinden gelecek gücü kendimizde bulamazsak, işte o zaman yolun sonuna geldik demektir.”

Anlamayan var mı ?

Ey!

Yerel yöneticiler…

Belediye başkanları…

Teşkilatlar!

Bürokratlar…

Emanete ihanet edenler için deniz bitti!..

Ama reisin sözleri daha  bitmedi…

Devam;

“Teşkilatlar, belediyeler eğer ‘bizim dava’ idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar. Zira artık yanlışlara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok. Çünkü 2019 kırılma noktasıdır, bunu böyle bilesiniz. Parlamenter demokraside bizim için seçim kazanmak leblebi çekirdekti. Ama biz şimdi hedefi büyük koyduk. Bu hedefte yüzde 50 artı bir almak durumundasın.”

Var mı anlamayan?

Mesaj net;

Biz görevden almadan, biz ’Bırakın’ demeden siz gerekeni yapın partinin önüne açın..

Yani bırakın!

Yani reis bugünkü teşkilat ve belediyeler  anlayışı ile 2019 se çimlerinde başarıyı yakalamanın zor olduğunu görüyor…

2019’da başarıyı yakalamak için değişimin kaçınılmaz olduğunun mesajını veriyor…

Anlamayan teşkilat başkanları ve belediye başkanları  var mı?

Özetle diyor ki Reis;

AK Parti’yi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı efsane yapan yerel yönetimlerdeki başarı öyküsü, bugünkü teşkilat ve belediye yönetim anlayışları ile tersine döner!

O nedenle;

Artık geçti o eski günler…

Reis her şeyin ve nereye doğru gidildiğinin farkında açık ve net  şekilde konuşuyor.. ‘Nasılsa Recep Tayyip Erdoğan var, sırtımız yere gelmez’ diyerek partiyi babalarının malı gibi kullanan, belediye koltuklarında ‘astığım astık, kestiğim kestik diye saltanat süren, herkese tepeden bakan, milletten kopan ve gözlerden uzak zenginleşenlerin listesi hazır…

Son uyarı yapıldı…

Reis  elinde hazır olan  karne notunuzu önünüze koymadan koyma dan siz kenara çekilin..

AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan dışında hiç kimse vazgeçilmez değildir…

2002’den 2017’ye bunu hep gördük..

Tek başına yükü sırtlayan, milletin ona sevgisi ve umudu nedeniyle AK Parti’ye oyunu verdiği Recep Tayyip Erdoğan’da artık’ YETER ARTIK’ demiştir.

Ona  duruşları ve uygulamaları ile “nasılsa görmüyor” diyerek  ihanet edenlere veda edileceğini apaçık şekilde anlattı…

Neler yaşadık…

Neler yaşıyoruz…

Neler gördük…

Neler görüyoruz…

Halkın Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a duyduğu güveni suistimal ederek oturdukları koltuklarda milletin gözü önünde Reis’e ihanet edenler sona geldi..

Genel Merkeze bir gidin..

Belediyelere,teşkilatlara yönelik gelen Reis’e dosya halinde sunulan şikayet mektuplarını belgeleri ile görün!..

İhanet kol gezmiş!..

O nedenle değişim listesi hazır!..

Önce teşkilat kongreler sürecinde bu büyük değişimi göreceğiz…

Ardından Belediye Başkanları..

Sonrada Milletvekili kadrosu…

Yani Reis  adeta AK Parti teşkilatlarını,belediyelerini küllerinden yeniden doğurmak için düğmeye bastı.

Böyle bir değişimin Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’yi  2019’da en daha yukarılara taşıyacağını söylemek zor değil..

Çünkü AK Parti tabanı  yaka silkeleyip ‘İllallah’ dediği teşkilat ve belediyelere yönelik böyle bir değişim bekliyor…

Reis işte o işareti aldı!..

Recep Tayyip Erdoğan’ın değerini ‘Ben varsam bilirim yoksam bilmem’ düşüncesiyle  hareket ederek partide  kendi ikballeri  için  uğraşanlara güle, güle deme zamanıdır!..

Hiçbir risk almadan, hiç bir mücadele girmeden, girse bile göz boyamak için giren partiyi babalarının malı gibi görüp kullananlara güle güle deme zamanıdır..

Yoksa, bugünler dahi çok aranır…

Yani;

AK Parti’de Reis’in sırtından geçinme  dönemi bitmiş, yüke hep birlikte omuz verecek samimi, sadakat ve millete hizmet için heyecan dolu insanların göreve getirilme zamanı gelmiştir..

Yeter Reis’in üzerine bıraktığınız yük…

15 yıla bir bakın..

Hanginizin yüzünde o yüzündeki kalın çizgiler var..

Hanginiz yüzünde onun yüzündeki yorgunluk var..

Ama onu en iyi  Hazreti Mevlana’nın şu  güzel sözü anlatır;

“Dua sız üşürmüş yürekler bil,

Sana bir dua eden olsun,

Senin de bir dua ettiğin

Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan, sana  ummadık  kapılar açan.

Bilmezsin kimin için ettiğin duadır. Seni böyle ayakta tutan”

 
Kaynak : medyagunes.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat