30 AĞUSTOS TARİHİN DÖNÜM NOKTASI!

ÇORUM 29 Ağustos 2017 15:36
Videoyu Aç 30 AĞUSTOS TARİHİN DÖNÜM NOKTASI!
A
a

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, tarih boyunca birçok üstün başarılar kazanmış olan Türk milleti için 30 Ağustos’un, tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.


30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yılı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Aziz Milletimizin özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği cansiperane mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 95. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal komutasındaki kahraman ordumuzun kazandığı zafer, kazanılan bir muharebe olmakla kalmamış topraklarımızdaki işgali resmen sonlandırdığı gibi Cumhuriyetimizin de en sağlam temel taşlarından birisi olmuştur” dedi.

30 Ağustos zaferinin, bizi dünden bugüne, geçmişimizden koparmak, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen, dünyanın en güçlü devletlerine karşı, Yüce Türk Ulusunun imkansızlıklara rağmen sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığıyla kazandığı bir zafer olduğunu ifade etti.

Bu büyük zaferin zalimin zulmüne uğramış bir milleti, tarihin en tehlikeli bir döneminde yeniden ışığa kavuşturduğunu, hain düşmanın haksız ve alçakça işgaline dur dediğini hatırlatan Karadağ, “Bu zafer Türk milletinin vatan topraklarının bölünmesini asla kabul etmeyeceği topraklarına göz diken düşmana karşı verdiği en güzel cevap olmuştur. Öyle zaferler vardır ki sonunda devlet kurulur, Dandanakan gibi, Öyle zaferler vardır ki sonunda vatan kurulur, Malazgirt gibi, Öyle zaferler vardır ki kurulan vatan ve devletler düşmanın istilasından korunur, 30 Ağustos Büyük Türk Zaferi gibi. İşte bu zaferler Türk Milleti ile birlikte birçok mazlum milletlere kurtulma ve yükselme yolunu öğreterek evrensel değerde bir yol göstermiş, gelecek nesillere istiklal ve hürriyet fikrini, vatan ve millet sevgisi ile bir arada yaşama duygusunu kazandırmıştır” ifadelerini dile getirdi.

 “Bugün bizlere düşen, çok zor şartlar altında, büyük fedakarlıkla kazanılan Kurtuluş Savaşı ve bu destansı mücadele ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, milletin birlik ve beraberliğini koruyarak güven ve istikrar ortamı içerisinde gelecek nesillere nakletmektir” diyen Karadağ, 15 yıldır ecdadın emanet bıraktığı ülkeyi hedeflenen muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için çalışan Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler ve inşa ettiği hizmet yolunda Türkiye’nin daha güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine büyük bir azimle yürüdüğünü vurguladı.
Büyük zaferin 95. yıldönümünde tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eden Karadağ, bu büyük zaferin gururunu Türk Milletine armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla andığını da sözlerine ekledi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat