6 AYLIK GEÇİCİ İŞÇİLER ALINACAK

ÇORUM 30 Mayıs 2017 08:41
Videoyu Aç 6 AYLIK GEÇİCİ İŞÇİLER ALINACAK
A
a

Çorum’da ‘Toplum Yararına Program’ kapsamında Çorum İl Özel İdaresi ile Çorum İl Müftülüğünde toplam 106 kişiye 6 ay süreyle geçici istihdam sağlanacak.Çalışma ve İş Kurumu Çorum İl Müdürlüğü tarafından Çorum İl Özel İdaresi ve Çorum İl Müftülüğü Bünyesinde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacak. 106 kişi 6 ay süreyle istihdam edilecek. Çorum İl Müftülüğü ile düzenlenen 71 kişilik Program 06 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 02 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Çorum İl Özel İdaresi ile düzenlenen 35 kişilik Program ise 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayıp 29 Aralık 2017 tarihinde sona erecek. Programların konusunu kamusal çevre temizliği ile ilgili faaliyetler oluşturacak.

Katılımcılara program süresince asgari ücret ödenecek ve finansmanı İŞKUR tarafından sağlanacak. Başvurular 29 Mayıs­-02 Haziran 2017 tarihleri arasında alınırken, adaylar liste (mülakat) yöntemi ile belirlenecek. Durumu başvuru şartlarına uyan ve program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşların 02 Haziran 2017 Cuma gününe kadar İŞKUR İl Müdürlüğüne veya İlçe belediyeler bünyesinde faaliyet gösteren Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler İstihdam Toplum Yararına Programlar TYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekiyor.

Programa katılmak istenenlerde aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı: “İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmak, Açıköğretim hariç öğrenci olmamak, Kamudan emekli, malul aylığı almamak, İşgöremezlik ödeneği alanlar TYP ye katılabilir, Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun çalışanı olmamak, Son altı ay içerisinde İŞKUR’un diğer programlarından (Kurs ve İşbaşı Eğitim programından) faydalanmamış olmak, Son bir yıl içerisinde Toplum Yararına Programlardan (TYP) dokuz aydan az faydalanmış olmak. 5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı kanundaki Ek­5 tarım ve orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Kuruma kayıtlı olduğu halde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler ve Engelli olmaları nedeniyle aylık bağlananlar TYP’ye katılamazlar”
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat