Çorum

AK PARTİ MERKEZ'DE İL GENEL VE MECLİS ÜYELİĞİ YARIŞI

Seçimlerde hiç şüphesiz en dikkat çekici parti, 12 yıldır ülkeyi olduğu gibi, Çorum’u da yöneten AK Parti. Parti yöneticileri için adaylık başvuru süresi başladı. AK Parti’den özellikle de merkezde il genel meclis üyeliği için bulundukları koltukları feda edecek çok sayıda parti yöneticisi var.

AK PARTİ  MERKEZ'DE İL GENEL VE MECLİS ÜYELİĞİ YARIŞI

1 Ekim 2013 17:58
-A

+A


35272_412939034345_4700385_n-horz30 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri yaklaştıkça, siyasi arenadaki hareketlilik ve sıcak gelişmeler de yavaş yavaş artmaya başladı.
Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi, mahalle ve köy muhtarlıklarının yanı sıra il genel meclisi üyeliği seçiminin de yapılacağı 30 Mart öncesinde başkanlık bir tarafa meclis üyeliklerine aday olan veya adaylığı düşünenlerin sayısı bir hayli fazla.
Seçimlerde hiç şüphesiz en dikkat çekici parti, 12 yıldır ülkeyi olduğu gibi, Çorum’u da yöneten AK Parti. Parti yöneticileri için adaylık başvuru süresi başladı.
AK Parti’den özellikle de merkezde il genel meclis üyeliği için bulundukları koltukları feda edecek çok sayıda parti yöneticisi var.
Bunların başında da son günlerde adı sıkça gündemde konuşulan İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Kaya ile birlikte Mümtaz Yılmaz, Osman Kır gibi isimler geliyor. Halil İbrahim Kaya’nın merkezden aday olacağı, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ın ve Milletvekili Cahit Bağcı’nın da her zaman destekçisi olan Halil İbrahim Kaya’ya bu konuda tam destek verdiği belirtiliyor.
Bunların yanısıra mevcut İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Eker ile birlikte Ahmet Pehlivan ve Yurdanur Özzehinli’nin yeniden aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılırken, Nurettin Karaca’nın Laçin’den Belediye Başkan Aday adayı olacağı ileri sürülüyor.
Ayrıca, İl Genel Meclis Üyeliği için aylardır çalışma içerisinde olan Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Celal Taşdelen’in de aday adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.
Başka isimlerin de çıkacağı İl Genel Meclis Üyeliği için kıyasıya bir yarışın yaşanacağı bir tarafa, seçimlerden sonrası için de bir takım düşüncelerin planların olduğu belirtiliyor. Bu düşüncelerin başında da Halil İbrahim Kaya’nın il yönetiminde desteğiyle İl Genel Meclisi Başkanlığı için hazırlandığı geliyor.

Kaynak : www.herihaber.net

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

LİNKLER
http://www.hitittv.com/Galeri/kare-kare-2012.html
24 Saat haber geçişi
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku