İlçeler

Yunus Yağız, kargı Belediye Başkan Aday Adayı

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde partilerde trafik hareketlenmeye başladı. Aday adaylığı konusunda en fazla ilginin olduğu ilçelerden biri olan Kargı’da

Yunus Yağız, kargı Belediye Başkan Aday Adayı

11 Ekim 2013 00:21
-A

+A

AK Parti’den aday adaylığını açıklayan ve resmi müracaatını yapan Zeki Şen’den sonra adaylığı açıklayan ikinci isim ise Yunus Yağız oldu.
1985 yılından beri Çorum’da Mali Müşavirlik yapan Yunus Yağız, yılların tecrübesini doğup büyüdüğü memleketi Kargı’ya hizmet olarak sunmayı amaçladığını belirtti.

1964 Yılında Kargı ilçesinde doğduğunu, ilkokulu ve ortaokulu Kargı, Liseyi Kastamonu Tosya Ticaret Meslek Lisesinde bitirdiğini söyleyen Yunus Yağız, 1985 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Çorumda Serbest Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik yapmaya başladığını kaydetti.

Mali müşavirliğin yanı sıra Toptan gıda ve pirinç ticareti, Besicilik, Otobüs işletmeciliği ortaklığı ve inşaat sektöründe de faaliyetlerinin bulunduğunu anlatan Yunus Yağız, 2003 yılında kurulan Çorum Kargılılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneğinin kurucu üyesi olduğunu ve halen de dernek başkanlığı görevini sürdürdüğünü vurguladı.
Evli ve iki çocuk babası olan Yunus Yağız, aday adaylığı için resmi başvuruyu önümüzdeki günlerde il başkanlığına yapacağını söyledi.

Kaynak : wwwhitittv.com/herihaber.net

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

LİNKLER
http://www.hitittv.com/Galeri/kare-kare-2012.html
24 Saat haber geçişi
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku