ABD Afrin'deki PYD unsurlarını desteklemiyoruz

TÜRKİYE 17 Ocak 2018 10:04
Videoyu Aç ABD Afrin'deki PYD unsurlarını desteklemiyoruz
A
a

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü, Afrin'deki PYD unsurlarını desteklemediklerini ve IŞİD'le mücadele operasyonlarının parçası olarak görmediklerini söyledi.Türkiye şu gerçeği biliyor. PYD'de ismini değiştirdi .İsim babası ABD adını SDG yaptınız.(Suriye Demekratik Güçleri) ?

Pentagon sözcülerinden Binbaşı Adrian Rankine Galloway, Ankara'nın harekat düzenlemeye hazırlandığına dair açıklamalar yaptığı Afrin'le ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'HİÇ İŞİMİZ OLMAZ'

AA muhabiri Kasım İleri'ye konuşan Binbaşı Galloway, Afrin'de bulunan PYD unsurlarına ilişkin, "Onları IŞİD'le mücadele operasyonlarımızın parçası olarak kabul etmiyoruz. Onları desteklemiyoruz ve onlarla hiçbir işimiz yok'' dedi.

'DSG ALANLARININ DIŞI BİZİ İLGİLENDİRMEZ'

ABD'nin Afrin'de verdiği bir destek veya eğitim olmadığına işaret eden Binbaşı Galloway, ''Demokratik Suriye Güçleri (DSG) alanlarının dışındaki unsurlar, bizden herhangi bir eğitim-tavsiye-destek almıyor. Desteklediğimiz gruplar özellikle IŞİD karşıtı operasyonlara katılan gruplardır" vurgusu yaptı.

'TÜM TARAFLAR GERGİNLİKTEN KAÇINSIN'

Türkiye'nin Afrin'e muhtemel operasyonlarının da parçası olmadıklarını aktaran Galloway, tüm tarafları gerginliği tırmandıran adımlardan kaçınmaya teşvik ettiklerini kaydetti.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
yan mhp
sağ mhp