AK PARTİ + MHP CUMHUR İTTİFAKI

Siyaset 9 Ocak 2018 23:31
Videoyu Aç AK PARTİ + MHP CUMHUR İTTİFAKI
A
a

MHP lideri Bahçeli, daha önce gündeme getirdiği ittifak teklifini ‘C ittifakı’ şeklinde formüle etti. Bahçeli, “Bizimki bir öneri, tartışmak için değil de ‘C ittifakı’ Türkiye’de mümkün olabilir. ‘C ittifakı’ aynı zamanda cumhurbaşkanlığı seçimine atfen ‘cumhur ittifakı’ demektir. Oradaki C’nin anlamı bize göre budur” dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili ‘ittifak’ söylemlerine ilişkin ‘C ittifakı’ önerisinde bulundu. Bahçeli, “ Biz de diyoruz ki C ittifakı olabilir, tartışırız diyoruz. C ittifakı Türkiye’de mümkün olabilir. ‘C ittifakı’ aynı zamanda cumhurbaşkanlığı seçimine atfen ‘cumhur ittifakı’ demektir. Oradaki C’nin anlamı bize göre, budur” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması ile CHP’ye gönderme yaptı. Bahçeli, referandumda hayır cephesinde yer alan CHP, HDP ve İP’e “hukuki dayanağı olan bir ittifaka gitsinler” önerisinde bulundu. Antalya’da belediye başkanları ile bir araya gelen Bahçeli, gazetecilerin sorularına şu yanıtları verdi:

MHP’DE BİR HATA OLMAZ

(CHP’deki belediye soruşturmaları) MHP’de söz konusu olmayan konulardır. MHP’de soruşturmayı gerektirebilecek bir hata olmaz. Hizmette eksiklik olsa da tamamlanır. Ama hata kusura dönüşürse başkaları gibi başka şey olur. Bizim belediye başkanlarımızın alnımız açıktır başardığımızda öpülmek üzere, ensemiz açıktır kabahatte tokat yemek üzere.

HUKUKİ DAYANAĞI OLSUN

(İttifak) Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçen değişiklikler sırasında bazı hayır grubu oldu. Bunları da dikkate alarak önümüzdeki seçimlerde eğer yüzde 49 ittifakı CHP, HDP ve İP’le götürmek istiyorlarsa bunlara bir zemin vermek lazım. Nedir o zemin hukuki dayanağı olan bir ittifaka gitsinler. Onu söylüyoruz. Efendim bunlar böyle yapınca başka ittifaka ihtiyaç olmaz mı? Biz de diyoruz ki C ittifakı olabilir, tartışırız diyoruz. Bizimki bir öneri. C ittifakı da Türkiye’de mümkün olabilir. C ittifakı aynı zamanda cumhurbaşkanlığı seçimine atfen cumhur ittifakı demektir. Oradaki C’nin anlamı bize göre budur.

(Uyum yasaları) Çalışmalarını sürdürüyorlar. Ön hazırlıkları tamamlandığı takdirde bizde görevli olan milletvekilleri arkadaşlarım üzerlerinde inceleme yaparlar. Meclis’teki uyum yasaları anayasadaki uyumu devam ettirilecek bir anlamda ise bir gecede alayı çıkar.

İNTİFADA YANINDA OLMAMIZ GEREKİR

(Kudüs) Bir buçuk milyarı aşkın Müslüman var. 57 İslam ülkesi var. Trump’a ve İsrail’e karşı intifadada bulunmalarında çok büyük bir yarar var. İleride dinler arası savaşı önlemek açısından inançları doğrultusunda herkesin huzur ve barış içerisinde yaşayacak bir dünya için bu elzemdir. Trump istedi İsrail bundan yararlanıyor gibi bir oyuna düşmemek lazım. Burada haklılık vardır. Türk milleti olarak da muhalefeti ve iktidarı ile sivil toplum kuruluşları İsrail’deki intifadanın yanında olmamız gerekir. MHP yanlarındadır.

ZARRAB TÜRKİYE’YE GETİRİLMELİ

(Reza Zarrab)Davanın seyri çapraz görüşmeye kadar geldi. Bundan sonrasını bilemiyoruz ama bizim inancımız şudur. Zarrab Türkiye’ye getirilmeli. ABD elindeki bilgiler varsa onları da Türkiye’ye göndermeli. Türk yargısında yargılanmalıdır. Burası Türkiye Cumhuriyetidir, bağımsız ve bağlantısızdır tek ülkedir.”

  • Belediye seçimleri 2019’un işaret fişeği
  • İki gün süren belediye başkanları toplantısına ilişkin bilgi veren Bahçeli, “30 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçiminin, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine dönüşümünde yapılması gereken siyasi denklem ve dinamizm içerisinde, yani milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde öncü bir seçim olacağını ve önümüzdeki önemli seçimlere işaret fişeği görevini yerine getireceğini, böylelikle de arkadaşlarımızın kendilerini önümüzde bulunan 469 gün süre içerisinde çalışmalarını hızlandırmalarını paylaştık. Belediye başkanlarımızdan aldığımız elektrik başaracaklarını gösteriyor” dedi.

 

 

 

Bahçeli'den 'Cumhur ittifakı' formülü
Bahçeli'den 'Cumhur ittifakı' formülü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim ittifakına ilişkin formülünü açıkladı. Bahçeli, kağıt üzerine çizerek anlattığı seçim ittifakı formülünü "Cumhur ittifakı" olarak adlandırdı.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat