AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

ÇORUM 26 Ekim 2017 21:14
Videoyu Aç AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı
A
a

Bugün, şanlı bir tarihi ve gıpta edilecek bir medeniyet birikimine sahip olan milletin, istiklal ve özgürlüğünün sembolü olmuş, millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmamızın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümüdür...


 

Cumhuriyet, bu ülkede bizi biz yapan her türlü değerlerin hem bir karışımı, hem de sonucudur. Cumhuriyet egemenliğin, çağdaşlaşmanın, gelişmenin, ilerlemenin sembolüdür, kaynağı ise millettir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla beraber şanlı bir kurtuluş mücadelesi veren silah arkadaşları çok büyük zorlukların ve imkânsızlıkların üstesinden gelerek ve her türlü farklılığımızı sıcak bir kardeşlik ve milli idealler doğrultusunda zenginliğe dönüştürerek 29 Ekim 1923’de ilan ettikleri Cumhuriyet, bugün de aynı ideallere sahip yeni nesillerin omuzlarında yükselmeye devam etmektedir.

Cumhuriyetimizi, çağın gerekleri karşısında sürekli yenileyip geliştirmek ve evrensel demokrasinin değerleriyle taçlandırmak, bizim için asla vazgeçilemeyecek hedeflerin başında gelmektedir.

Milletin kendini ilgilendiren kararlarda bizzat söz sahibi olması Cumhuriyetimizin en büyük teminatıdır. Cumhuriyet başarısını ve gücünü bu kuruluş felsefesinden ve kararlılığından almıştır. Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesindeki yürüyüşünü büyük adımlarla sürdüren milletimiz, zamanla cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak muasır medeniyet hedefine ulaşma yolunda büyük mesafe almıştır.

Milletimiz, nasıl ki milli mücadelenin en zor şartlarında dahi özgürlük ve bağımsızlığından feragat etmemiş ve tarihe şanlı destan olarak geçen bir var olma şuuru ortaya koymuşsa, zaman zaman yaşadığımız sıkıntılı dönemleri de hep aynı şuurla aşmasını bilmiştir.

En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir.

Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

Türkiye AK Parti ile her geçen gün güven ve istikrar içerisinde kalkınmakta ve büyümektedir. “Milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde, demokrasisine ve ülkesine sıkı sıkıya bağlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle tüm hemşerilerimizin, ülkemizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyeti kurarak bize emanet eden büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 94. yılının ülkemiz için kardeşlik, huzur, barış, refah ve mutlulukla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum."

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat