AK PARTİ'DE ERDOĞAN'IN AYAK SESLERİ GELMEYE BAŞLADI

Siyaset 27 Nisan 2017 22:37
Videoyu Aç AK PARTİ'DE ERDOĞAN'IN AYAK SESLERİ GELMEYE BAŞLADI
A
a

Halk oylamasının ardından gözler AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. YSK’nın seçim sonuçlarını açıklamasının ardından 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar sürecek olan geçiş dönemi başlayacak.

Abdulkadir Selvi: Erdoğan'ın çizdiği yol haritası
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çizdiği yol haritasını yazdı. 
Başbakan Binali Yıldırım’ın “Cumhurbaşkanımızı, kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz” sözleri basına yansımıştı. Peki bundan sonra ne olacak?

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, “Erdoğan'ın çizdiği yol haritası” başlıklı yazısında, “Cumhurbaşkanı önümüzdeki 3 yılı 3’e ayırıyor.

1- 2017-AK Parti teşkilatları ve belediyelerde değişim ve düzenleme yılı.

2- 2018-İcraat yılı.

3- Seçim yılı.” diye yazdı.

Selvi’nin yazısından geçiş süreciyle ilgili kısımlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk talimatını ‘belediye’lerle ilgili olarak veriyor. Referandumda bazı belediyeler ile teşkilatların yeterince çalışmadığını hatta bazı yerlerde evet oylarını aşağıya çektiğini belirtiyor. “Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin” diyor. Ardından uyarıyor, “Bunu geciktirmeden yapın. 2018’de icraat yaparlar. 2019 zaten seçim yılı. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz” diyor.

İkinci sırada ‘teşkilat’lar geliyor. Cumhurbaşkanı, “İl başkanlarından yorulanları, heyecanını kaybedenleri, sahada çalışmayanları belirleyin, kongre sürecinde değiştirin. Bize sahada heyecanla çalışacak İl başkanları lazım” diyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatları, belediye başkanlıkları ve hükümetteki değişikliklerin 2017 yılında tamamlanmasını istiyor. Çünkü 2018 yılını başta ekonomi ve yerel yönetimler olmak üzere icraat yılı olarak görüyor. Konuşulanlardan edindiğim izlenim, 2018 yılı icraat açısından çok önemli bir yıl olacak.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat