Ak Parti İl Başkanı Av.Mehmet Karadağ’dan Sakarya mesajı

ÇORUM 14 Eylül 2017 10:05
Videoyu Aç Ak Parti İl Başkanı  Av.Mehmet Karadağ’dan Sakarya mesajı
A
a

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Sakarya Meydan Savaşı’nın 96.’ncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı...

Kurtuluş Savaşı'nın önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Zaferi'nin Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan yolda millete moral ve güç verdiğini belirtti.

Karadağ, Sakarya Zaferi'nin uluslararası alanda Meclisin itibarını yükselttiğine, bağımsızlığın ve nihai zaferin habercisi olduğuna dikkat çekerek, kahramanlığın, şecaatin, hamiyetin ve fedakarlığın milli manevi nişanelerini taşıyan destanların büyük millet olmanın en belirgin tezahürü olduğunu kaydetti.

Karadağ, Mustafa Kemal Paşa komutasındaki ordunun Kurtuluş Savaşı'nın her safhasında olduğu gibi Sakarya'da da benzersiz bir cesaret ve fedakarlık örneği gösterdiğini, 21 gün süren şiddetli çarpışmaların ardından elde edilen zaferin halka büyük moral ve güç kazandırdığını hatırlatarak "Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. İstiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Sakarya Zaferi'nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz."dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat