AK PARTİ KULİSLERİNİ HAREKETLENDİREN HABER

Siyaset 1 Temmuz 2017 00:13
Videoyu Aç AK PARTİ KULİSLERİNİ HAREKETLENDİREN  HABER
A
a

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Sondakika Kulis Haberi: Ak Parti 81 il başkanının istifasını istedi ...


AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal
, MKYK toplantısı devam ederken yaptığı açıklamada, AK Parti'nin kampı için Ağustos-Eylül tarihlerini verdi. İçtüzük konusundaki soruya yanıt veren Ünal, "11 Temmuz'da Anayasa Komisyonu'nda içtüzük görüşülmeye başlanacak." dedi.

İÇTÜZÜK KONUSU

İçtüzük konusuna gelince, MHP'ye bir paket sunuldu. 11 Temmuz'da Anayasa Komisyonu'nda içtüzük görüşülmeye başlanacak.

15 TEMMUZ'UN YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI

15 Temmuz anma törenleri yaklaşıyor. Türkiye travma yaşadıktan sonra bu travmayı üzerinden atmaya, normalleşmeye çalışıyor. 15 Temmuz yaklaşırken CHP'nin tutumu da son derece içler acısı bir görüntü sergiliyor.

Biz de o gece AK Parti olarak 00:13'te salaların okunması gibi, diğer vatandaşlarımız gibi 81 ilimizde demokrasi nöbeti tuttuğumuz meydanlara doğru yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz dedi.

Ak Parti 25. ve 26.Dönem Ak parti
Milletvekili A.Adayı Metin Arslan

        AK PARTİ KULİSLERİNİ HAREKETLENDİREN HABER

Cumhurbaşkanı,Ak Parti Genelbaşkanı R.T.Erdoğan 81 il başkanının istifasını istedi haberi Ak Parti kulislerini hareketlendirdi.
Ancak bu haberin asparagas haber mi? değilmi belli değil. Bu haberi paylaşan 25. ve 26.Dönem Ak parti Milletvekili A.Adayı ve kurucu üye  Metin Arslan sosyal medya hesabından paylaştı.Ak Partinin yetkili isimlerden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

AK Parti Genel Başkanı İl Başkanlarının İstifasını Alacak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayramdan sonra başlayacak olan AK Parti kongre sürecinde bütün il başkanlarının istifalarını alacağı öğrenildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayramdan sonra başlayacak olan AK Parti kongre sürecinde bütün il başkanlarının istifalarını alacağı öğrenildi. Partinin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci defa genel başkanlık görevini üstlendikten sonra verdiği değişim rüzgarı bayramdan sonra başlayacak. Erdoğan’ın, parti içinde FETÖ’nün siyasi ayağının ayıklanmasına yönelik temizlik hareketine bütün il başkanlarının istifalarını alarak başlayacağı iddia ediliyor. Erdoğan’ın 81 il başkanının istifalarını aldıktan sonra bazı il başkanlarına yeniden görev verirken, bazı il başkanlarına ise “teşekkür” edeceği öğrenildi. Görevini sürdürecek il başkanlarından ise yeni bir liste yapması, o listede FETÖ ile bağlantıları onların ayıklanması istenecek.

Yeniden atanan il başkanları aynı zamanda ilçe başkanlarının istifalarını alacak, onlardan da ilçe yönetimlerinden benzer bir ayıklama yapması talep edilecek. Bu arada, bazı belediye başkanlarıyla ilgili de bir yol ayrımına gidileceği yönünde iddialar da kulislerde konuşulmaya devam ediyor. İddialara göre kulislerde Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanları başta olmak üzere “Hayır” çıkan şehirlerin parti başkanları ile belediye başkanlarından bir kısmının da elemeye uğrayabileceği konuşuluyor. O kadar ki, Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar izlediği “sert” politikadan dönüş yapacağı, öteki toplum kesimleriyle iletişim kurabilecek bir yapılanma içine gideceğini seslendirenler bile var.

 


Bir mesaj yaz...


Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat