AK Partili belediyeler gözden geçiriliyor!

Genel 26 Mayıs 2017 09:00
Videoyu Aç AK Partili belediyeler gözden geçiriliyor!
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel başkan olmasıyla AK Parti'de belediyeler mercek altına alınıyor. Komisyon kuruldu, rapor hazırlanacak. AK Parti, belediyelerin icraat ve memnuniyet karnesini çıkaracak.


AK Partili belediyeler mercek altında
 

Yenilenme ve gençleşme kapsamında teşkilatlar ve belediyeler için kapsamlı raporlar hazırlayan AK Parti, belediyelerin icraat ve memnuniyet karnesini çıkaracak.

HER ŞEHİR İÇİN RAPOR YAZILACAK

Genel Merkez, her il için o ilin dışındaki milletvekillerinden komisyonlar oluşturdu. Her şehir için raporlar hazırlanıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

BAŞKANLAR İÇİN DE MEMNUNİYET ÖLÇÜMÜ

AK Parti inceleme başlattığı teşkilatların yanı sıra başkanlar için de memnuniyet ölçümü yapıyor. Yıllara göre belediyenin trendi inceleniyor.

BELEDİYE BAŞKANI PARTİYE RAPOR SUNACAK

İcraatlar ile ilgili takvimlendirmelere uyup uyulmadığı başta olmak üzere, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine, personel durumuna, vatandaşın verilen hizmetten memnun olup olmadığına bakılıyor. Tüm bunlarla ilgili belediye başkanı partiye bir rapor sunuyor.

Tüm bu çalışmalar ayrı ayrı rapor haline getiriliyor ve belediye başkanı çağrılıp müzakere ediliyor.

TEK TEK ŞEHİRLER MASAYA YATIRILACAK

AK Parti’nin iktidara taşınmasında belediyelerin icraatlarının ve performanslarının etkili olduğuna dikkat çeken parti kaynakları, son dönemlerde merkez siyasetin öne çıkmaya başladığını ancak belediyelerin çalışmalarına yeniden ağırlık verileceğini kaydetti.

AK Parti kurmaylarının yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:

"Cumhurbaşkanımızın AK Parti Genel Başkanı olması kısa ve orta vadede yerel yönetimlere motivasyon kazandıracak. Bu süreçte belediyeler kendilerine çeki düzen vermeleri için ikaz edilecek. Gerekirse tek tek şehir şehir belediyeler masaya yatırılacak. En kısa sürede her şehir için raporlar hazırlanıp Cumhurbaşkanı’na sunulacak. Kendisi gerek gördüklerini tek tek çağırıp görüşebilir"

SEÇMEN MESAFE KONULMASINI İSTEMİYOR

Diğer yandan, yapılan kamuoyu yoklamalarında vatandaşın en çok “Bizi muhatap almıyorlar” şikayetini yaptığı söyleyen AK Parti kaynakları, "Seçmen araya mesafe konulmasından hoşlanmıyor. Yaşadığı yerdeki il başkanına veya belediye başkanına kolay ulaşması lazım. Vatandaştan kopanlar Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bize yük olmaya başladı. Yeni süreçte, 2002’deki heyecanla hareket edecek isimlerle yol yürüyeceğiz" ifadelerini kullandılar.Fazlı Şahan/Yeni Şafak

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat