ALMANYA- TÜRKİYE ARASINDA BAHAR RÜZGARI

Dünya 16 Şubat 2018 18:19
Videoyu Aç ALMANYA- TÜRKİYE ARASINDA BAHAR RÜZGARI
A
a

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Türkiye-Almanya ilişkileri konusunda, 'Geçtiğimiz dönemde meydana gelen bazı sıkıntılar bugün giderilmiş gibi gözüküyor. İnşallah daha iyi olacak' dedi...

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'de 14 Şubat 2017'den bu yana cezaevinde tutulan Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in serbest bırakılmasının ardından Almanya'da açıklamalarda bulundu.

Almanya-Türkiye ilişkilerinde düzelmeler olduğunu belirten Yıldırım, "Almanya-Türkiye ilişkilerinde geçtiğimiz dönemde meydana gelen bazı sıkıntılar bugün giderilmiş gibi gözüküyor. İnşallah daha iyi olacak" ifadelerini kullandı.

''BUNDAN SONRA İLİŞKİLERİMİZİ GELİŞTİRECEK ADIMLAR ATACAĞIZ''

Yıldırım, "Bundan sonra ilişkilerimizi geliştirecek adımları karşılıklı atacağız. Bunu yaparken tabii ki bizim beklediğimiz, birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yönelik zararlı faaliyetlere izin verilmemesi, terör örgütlerine müsamaha gösterilmemesi. Bu bizim olmazsa olmazımız" dedi.

Almanya-Türkiye  ilişkilerinde gerilime neden olan Deniz Yücel'in tahliye haberinin, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in dün Başbakan Binali Yıldırım'la görüşmesinin ardından gelmesi dikkat çekmişti.

Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat