Ankara,Altınpark’ta “Çorum Evi” açıldı

ÇORUM 6 Mayıs 2017 18:27
Videoyu Aç Ankara,Altınpark’ta “Çorum Evi” açıldı
A
a

Ankara’da Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile Altınpark’ta yapımı tamamlanan Çorum Evinin 200 m2 alana kurulu iki katlı, çevresinde dinlenme alanı olan konağın açılışına yoğun bir katılımla gerçekleşti.Çorum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan “Çorum Evi” mimarisi, ışıklandırması, çevre düzenlemesi, görselliği ile beraber işlevsel bir yapı olarak hizmete sunuluyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ALTINPARK'TA ÇORUM EVİ​
ANKARA'DA ÇORUM EVİ AÇILIYOR

Çorum’un Ankara’da vitrini olacak
Hemşehri derneklerine desteklerini sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Altınpark’ta “Çorum Evi” yaptırdı.

Ankara’daki Çorumluları bir araya getirmek ve kültürel etkinliklerine ev sahipliği yapmak amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak Çorum Dernekler Federasyonu’na tahsis edilen “Çorum Evi”, yarın (6 Mayıs Cumartesi) saat 14.00’da törenle hizmete açıldı.Açılışa TBMM İdare amiri Salim Uslu,Ankara Milletvekili,Murata Erdoğan,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek,Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı,Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım,TV 19 Yönetim kurulu başkanı Bekir Kılıç ve çoksayıda davetli katıldı. 


ÇORUM EVİ BAŞKAN GÖKÇEK’İN HEDİYESİ

Çorum Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağır, “Çorum Konağı”ndan esinlenerek yapılan “Çorum Evi”nin açılışına, Ankara’da yaşayan, siyasetten bürokrasiye, sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm Çorumlu hemşehrilerimiz katıldı.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi, daha önce de Şafaktepe Parkı’nda Yozgatlılar Evi’ni, Altınpark’ta da Çankırı Evi ve Kırşehir Evi’ni, hemşehri gruplarına tahsis etmişti. 

İki katlı olarak inşa edilen Çorum Evi'nin üst katı gerektiğinde iki ayrı salon olarak kullanılırken, bölmelerin açılmasıyla birlikte tek parça bir salona da dönüştüğüne işaret eden hemşehrimiz Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Çorum Evi'nin içerisinde idare merkezi, mutfak, çay salonu, kabul merkezi ve karşılama bölümlerinin bulunduğunu söyledi.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, en küçük mimari detayların bile göz ardı edilmediği projenin klasik Türk mimarisi yanı sıra Selçuklu izlerini de başarıyla yansıtan bir eser olarak, tüm ahşap kısımlarının eskitme tarzıyla donatıldığını anlattı.


HEM İŞLEVSEL OLACAK HEM DE GÖRSEL ZENGİNLİK SUNACAK

Çağır, şunları kaydetti: Çorumluların başkentte sayıca fazla olmasını teyit etmek ve ispatlamak çok şükür bize nasip oldu. Şimdi Altınpark içerisindeki Çorum Evi hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Oraya gelen birçok vatandaş Çorum ismini görecek. Memleketimizin tanıtımına yine katkısı olacak. Böylesi güzel bir yapıtı kazandırmak bize nasip oldu. Çorum’dan gelecek tüm hemşerilerimiz Çorum Evi’ni gördüklerinde mutlu olacaklar. Ankara’da ki Çorumlular olarak tarihimizi, kültürümüzü tanıtmak adına elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Bir Çorum Evi’ne ihtiyaç vardı. Biz de bu ihtiyacı çözüme kavuşturduk. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mamak ve Keçiören Belediyeleri de desteklerini esirgemedi. 
 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat