Avrupa Üniversiteler Salon Futbolu Şampiyonası Çorum'da

ÇORUM 6 Haziran 2017 22:02
Videoyu Aç Avrupa Üniversiteler Salon Futbolu Şampiyonası Çorum'da
A
a

Avrupa Üniversitelerarası Futsal Şampiyonası 9-16 Temmuz tarihleri arasında Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Çorum’da yapılacak


Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Çorum’da yapılacak şampiyona kapsamında 9 ülkeden, 17 takım katılacak.
Hitit Üniversitesi Genel Sekreteri Erdal Kanık, üniversitenin kurulduğu günden bugüne büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptığını söyledi. 

2017 Avrupa Üniversiteler Salon Futbolu Şampiyonası (Futsal’2017), Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde 9-16 Temmuz'da Çorum'da yapılacak.

Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Prof. Dr. Faruk Yamaner, düzenlediği basın toplantısında, organizasyonunun Çorum’da gerçekleştirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, bu kapsamda desteklerinden dolayı kentin yöneticileri ile milletvekillerine teşekkür etti.

Şampiyonada, erkeklerde 9 ülkeden 12 takımın, kadınlarda da 4 ülkeden 6 takımın mücadele edeceğini aktaran Yamaner, "Organizasyonda Türkiye'nin yanı sıra Portekiz, Fransa, Almanya, Macaristan, Polonya, Romanya, Rusya ve Gürcistan'dan erkek futsal takımları, Türkiye, Almanya, Portekiz ve Rusya’dan da kadın futsal takımları yer alacak. Bu organizasyon, Hitit Üniversitesinin değil, Çorum’un organizasyonudur. Toplumun her kesiminin bu organizasyona sahip çıkması gerekir." diye konuştu.

Yamaner, şampiyonanın açılışına Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i de davet edeceklerini kaydetti.

AVRUPA ÜNİVERSİTELERARASI FUTSAL ŞAMPİYONASI 9-16 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK. HİTİT ÜNİVERSİTESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE ÇORUM’DA YAPILACAK ŞAMPİYONA KAPSAMINDA 9 ÜLKEDEN, 17 TAKIM KATILACAK (M. MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Belediye Başkan Yardımcısı ve Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül’ün yarın gerçekleştirilecek Türkiye Futbol Federasyonu genel kuruluna katılacağını, bu vasıtayla Avrupa Üniversiteler Arası Futsal Şampiyonası katılmak üzere söz aldıkları Fatih Terim ve Yıldırım Demirören’e Zeki Gül vasıtasıyla hatırlatılacağını bildiren Yamaner, “Çarşamba günü Ankara’ya gideceğiz. Futbol Federasyonu Başkanımızla görüşeceğiz. İnşallah başarabiliriz. Fatih Terim’in katılım sözünü almıştık. Çarşamba günü Zeki bey vasıtasıyla hem Futbol Federasyonu Başkanımızı hem de Fatih Terim’i Çorum’a şampiyonaya davet edeceğiz. Güzel bir organizasyon olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat