Bakanlıktan Kıdem tazminatına 4 güvence

Ekonomi 6 Temmuz 2017 08:58
Videoyu Aç Bakanlıktan Kıdem tazminatına 4 güvence
A
a

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, kıdem tazminatıyla ilgili 4 konu başlığı belirlediklerini açıkladı: Hakkaniyet, güvence, şeffaflık ve sürdürülebilirlik...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili son dönemece girildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili olarak 13 Temmuz tarihine kadar gelen çözüm önerilerinin metin halinde Başbakan'a götüreceklerini açıkladı. 

Müezzinoğlu, "Paydaşlara 13 Temmuz'a kadar 'hakkaniyet, güvence, şeffaflık, sürdürülebilirlik' olmak üzere 4 konu başlığında süre verdik. Muhtemelen ayın 20'sine doğru tarafların kanaatleriyle bizim yol haritamızı şekillendireceğiz" dedi. 

Bakan Müezzinoğlu, 4 konu başlığıyla ilgili şunları söyledi: 

"Çalışanın alın terini hak olarak başa koyalım. İkincisi güvence. Güvencenin de yine nasıl şekilleneceğini tartışalım. Üçüncüsü şeffaf olmalı. Çalışan hakkının nerede biriktiğini hangi gün ne kadar olduğunu bilmeli. Dördüncüsü de sürdürülebilirlik."

13 TEMMUZ'A KADAR SÜRE

Öte yandan üçlü Danışma Kurulu'nda da hükümetin ısrarla altını çizdiği yüzde 70 mutabakat çıkmadı. Türk-İş, TOBB, TİSK, DİSK ve Hak-İş 13 Temmuz'a kadar hazırlayacağı 4 başlığa ilişkin yazılı metin üzerinden uzlaşı olup olmadığına bakılacak.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat