BAŞKAN KARADAĞ‘ "CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BİRLİK, BERABERLİK VE HUZUR GETİRİR"

ÇORUM 20 Mart 2017 14:31
Videoyu Aç BAŞKAN KARADAĞ‘ "CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BİRLİK, BERABERLİK VE HUZUR GETİRİR"
A
a

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ başkanlığında ilçe başkanları ve belediye başkanları ile istişare ve değerlendirme toplantısı düzenledi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, İl Başkanı Mehmet Karadağ, İl SKM Başkanı Eyüp Arslan, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve belediye başkanları katıldı.

Partiden yapılan açıklamaya göre, toplantıda ilçe teşkilatlarının il / ilçe seçim koordinasyon merkezlerinin çalışmaları ve referandum sürecinde izlenecek yol haritası değerlendirildi.

AK Parti İl Başkanı Karadağ, tüm ilçe başkanları, belediye başkanları, ilçe teşkilatları ile uyumlu bir şekilde referandum hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, Çorum'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güçlü bir "Evet" göndereceklerini, referandumun yapılacağı 16 Nisan akşamı sandıklar açılıp da oylar sayılana kadar bu işin peşini bırakmayacaklarını, "Evet" sonucu ilan edilene kadar fedakârca, yoğun bir şekilde çalışacaklarını vurguladı.

Karadağ, "İlçelerimizin, birlik ve beraberlik içerisinde yaptıkları çalışmalar hem milletimiz, hem de genel merkez nezdinde takdirle karşılanmaktadır. Bizler bu uyum ve koordinasyon içerisinde önümüzdeki referandum sürecini teşkilatlarımızın azimli ve özverili çalışmaları ve aziz milletimizin bize olan güveni ve inancı sayesinde sandıklardan evet ile sonuçlandıracağız." dedi.

Karadağ, konuşmasına şöyle devam etti: "Her ay yaptığımız bu toplantılar neticesinde istişarenin ne denli önemli olduğunu görmekteyiz. Bizler yılmadan, usanmadan, bıkmadan gece - gündüz demen ülkemizin geleceği için çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz. Yeni sistem ile birlikte Türkiye’nin önü açılarak, ekonomideki yapısal dönüşümün hızlanıp, 2023 başta olmak üzere bütün hedeflerimizi daha da yukarıya taşıyacağız.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BİRLİK, BERABERLİK VE HUZUR GETİRİR’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuru için bir ilk adımdır. Daha müreffeh ve huzurlu bir gelecek için yeni sistemle birlikte nice adımlar atılacaktır. Yüzde 50 ve üstü oy alan bir Cumhurbaşkanı ülkenin teminatıdır. Yeni sistemin getireceği istikrar ve güven ortamı Türkiye’nin daha güçlü bir atılım dönemine girmesine vesile olacaktır. Gelecek olan artık bir yükseliş dönemidir. Türkiye her alanda büyüme ve atılım dönemine girecektir. Beka kaygısı olmayan, yüklerinden kurtulmuş, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye’de hızlı bir reformlar dönemi başlayacak, demokrasimiz gelişecektir. Türkiye her alanda mesafe alacak ve hız kazanacaktır. Yeni sistem ile birlikte, Türkiye dünyayı kıskandıran bir ivme yakalayacaktır. Ülkemizin demokrasi ve özgürlük destanı yazdığı 15 Temmuz bir milattı, 16 Nisan’la birlikte Türkiye artık yepyeni bir çağa giriş yapacaktır. Artık hiç kimse ve hiçbir güç Türkiye’yi yolundan çevirmeye yeltenemeyecek, Türkiye daha da büyüyecektir. Yeni sistem ile birlikte, Türkiye bölgesine ışık, mazlum coğrafyalara ise daha fazla umut olacaktır.

‘VESAYET DÜZENİ SONA ERECEK VE DEMOKRASİMİZ SINIF ATLAYACAK’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile darbeler artık tarihe karışacak. Türkiye’deki mevcut sistem darbelere zemin hazırlamaktadır. Artık darbelere zemin hazırlayan bu sistemi değiştirmek hem istiklal hem de istikbal meselesi haline gelmiştir. Mevcut sistemde, siyasi iktidar zayıf olunca, bürokratik vesayet güç kazanıyor ve ülke dış müdahale ve operasyonlara açık hale geliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu risklerin ortadan kalkacağını ve Türkiye’nin demokrasi çıtası yükselecektir.”

Türkiye son iki yıl içerisinde dünyada hiçbir ülkenin kalmadığı kadar teröre maruz kalan bir ülkedir. Ülkemizin huzuru, güvenliği ve istikrarı bölgedeki bütün terör örgütleri tarafından tehdit edilmektedir. Dünya genelinde yaşanan karmaşa ve bölgemiz özelindeki yıkım ve felaketler Türkiye’nin hiç olmadığı kadar etkin ve sonuç alan bir sisteme geçişini gerekli kılmaktadır. Türkiye bu zamana kadar terörle en üst seviyede mücadele vermektedir. Ülkemiz gerek Suriye’de çözüm bulma gerekse de terör örgütleriyle mücadele konusunda öncü bir rol üstlenmeye devam etmektedir. Ülke olarak kararlı bir şekilde terörün kökünü kazımak için mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Öte taraftan, daha hızlı düşünen, daha hızlı organize olan, daha hızlı kararlar veren ve bunu anında uygulamaya geçiren bir yönetim sistemine de acil ihtiyacımız duyulmaktadır. İç ve dış güvenliği tam olarak sağlamak, terör eylemlerini en aza indirmek, terör örgütlerine diz çöktürmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bugünün dünyasında Türkiye için önemli bir sürecidir.

CHP kısa bir süre önce Anayasa değişiklik paketi Gazi Meclisimizde görüşülürken fiziki saldırılardan kürsü işgallerine kadar varan bir yelpazede sert ve yakışıksız bir tutum takınmıştır. Yine CHP lideri Kılıçdaroğlu anayasa değişikliğinde EVET oyu verecek vatandaşlara ‘vatan haini’ benzetmesi yapıp, mezkûr değişikliğin ‘kansız’ kabul edilemeyeceğini ifade etmiştir.

“Hayır” kampanyasının en önemli ortağı HDP’dir. Bunun yanında Türkiye’yi doğrudan ya da dolaylı bir şekilde tehdit eden bütün yapılar da “hayır” cephesinin bir bileşenidir.

Bu yapılar ülkemizin kuruluşundan bugüne kadar aynı düşünce içerisinde devam etmektedir. Şanlı tarihimize baktığımızda bu yapılan oyunları görmekteyiz. 18 Mart’ta Çanakkale’de milletin istiklal ve istikbali kurtarılmış, sarsılmaz bir birlik ruhu oluşturulmuştur. Çanakkale bu milletin vatan ve bayrak sevdasının, köklü devlet bilincinin, derin tarihi mirasının kanıtıdır. Çanakkale’deki birlik ve kardeşlik ruhunu bugüne yansıtarak yeni sistemin de benzer bir birlik ruhunu milletimizin desteğiyle 16 Nisan’da yeniden taçlandıracağız.

Bu topraklarda geçmişten günümüze kadar vatanı bayrağı milleti ve ezanı için canlarını hiçe sayarak göğsünü düşman mermilerine siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bizler birlik ve beraberlik ruhu içinde bu topraklarda var oldukça hiçbir güç ülkemizin bölünmesine ve parçalanmasına vesile olamayacaktır."

‘AYAĞIMIZDAKİ PRANGALAR ANCAK BAŞKANLIK SİSTEMİYLE KIRILIR’

Toplantıda AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, ülkemiz geleceği açısından önemli olan Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi verdi.

Ceylan ve Kurt, referandumun Türkiye'nin geleceği için tarihi bir önem taşıdığının altını çizerek, ilçe başkanlarının ve belediye başkanlarının il teşkilatı ile koordineli ve uyum içerisinde sıkı bir çalışma yapmalarını istediler.

18 maddelik değişiklik paketinin halka çok iyi anlatılmasını isteyen Ceylan ve Kurt, Türkiye'nin aydınlık bir geleceğe ancak ve ancak yeni anayasa ile yürüyebileceğini, ülkemizin ayağındaki prangaların başkanlık sistemi ile kırılabileceğini ifade ettiler.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
yan mhp
sağ mhp