BAŞKAN KÜLCÜ TOPLU ULAŞIMA NEŞTER VURDU

ÇORUM 7 Ağustos 2017 18:09
Videoyu Aç BAŞKAN KÜLCÜ TOPLU ULAŞIMA NEŞTER VURDU
A
a

Başkan Külcü, “Artık yetersiz bakiye nedeniyle otobüslere alınmama sorunu olmayacak. Ayrıca, toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan vatandaşlarımıza kaba davranışlar sona erecek” dedi...


Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,
vatandaşların şikayetlerine neden olan özel halk otobüsleri ile ilgili yeni bir sistem başlatacaklarını belirterek, “Bu soruna Çorum Belediyesi olarak neşter vuracağız” dedi. Külcü, Belediye Meclisi Toplantısında şehir içi otobüsleri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Özellikle vatandaşların şikayetlerini titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Külcü, “Artık yetersiz bakiye nedeniyle otobüslere alınmama sorunu olmayacak. Ayrıca, toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan vatandaşlarımıza kaba davranışlar sona erecek” dedi.

Toplantıda, yeni şartname hakkında Belediye meclis üyelerine bilgi veren başkan Muzaffer Külcü, şehir içi otobüs hatlarının 2018 yılından başlamak üzere 10 yıllığına yeniden kiraya verileceğini söyledi. Başkan Külcü, “Elbette bu sistemin avantajları da var, aksayan bölümleri de var. Biz Çorum Belediyesi olarak özellikle aksayan kısımlar üzerinde çalıştık ve yeni bir şartname hazırladık. Bu şartnamede bu sorunların büyük bölümünün çözüleceğini düşüyoruz”  asla taviz vermeyeceğiz dedi.

Vatandaşların yetersiz bakiye olduğu gerekçesiyle otobüslere alınmama sorununa yeni bir çözüm getireceklerini anlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, tüm kartlarda iki binimlik eksi bakiye olacağını, bu sürede vatandaşlarında sorumlu davranarak kartlarına dolum yapmasına imkan sağlanacağını dile getirdi.
Yine vatandaşların sıkça şikayetçi olduğu otobüs şoförleri ile ilgili de yeni düzenlemeler yapacaklarını belirten Belediye başkanı Külcü, 2018 yılından itibaren tüm şoförlere en az ortaokul mezunu şartı getireceklerini, ayrıca 55 yaş üstü şoförlerin halk otobüslerinde çalışmalarının yasaklanacağını ifade etti.

2018 yılından itibaren toplu ulaşımda 67 yeni araç olacağını açıklayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu araçlardan 43’ünün 12, 22’sinin 9 ve 2’sinin de 18 metre uzunluğunda olacağını kaydetti. Yeni yapılacak ihalenin 40 ile 50 milyon TL arasında maliyeti olacağına işaret eden Külcü, isteklilerin bu zorlu şartnameyi kabul etmeleri halinde otobüs hatlarının kiraya verileceğini, 
aksi halde otobüsleri belediye olarak kendilerinin işleteceğini vurguladı.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, tüm kartlarda iki binimlik eksi bakiye olacağını, bu sürede vatandaşlarında sorumlu davranarak kartlarına dolum yapmasına imkan sağlanacağını dile getirdi.
Toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan 65 yaş üstü vatandaşların otobüslere alınmadığı ya da kaba davranışlara maruz kaldığı yönünde kendilerine çok sayıda şikayet geldiğine anlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yeni hazırlanan şartnamede bu soruna da köklü çözüm getirilecek dedi.Başkan
 Külcü, ihaleye katılacak şirket ya da kişilerin hazırladıkları tüm şartları kabul etmeleri halinde özel sektöre vereceklerini aksi takdirde. Külcü, “Gerekirse belediye olarak bu işi bizde üstlenebiliriz” diye konuştu.
Muzaffer Külcü, T
oplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan kişilerin tüm işlemlerinin şirket yerine artık Çorum Belediyesi tarafından yapılacağını bildirdi.
 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat