BAŞKAN ORHAN ATEŞ YAPTIKLARINI ANLATTI

ÇORUM 27 Aralık 2017 11:24
Videoyu Aç BAŞKAN ORHAN ATEŞ YAPTIKLARINI ANLATTI
A
a

Çorum - Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Orhan Ateş, basın toplantısında göreve geldiği 2014 yılından bugüne kadar yaptığı bütün çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.


Oğuzla r Belediye Başkanı Orhan Ateş,Görevde 4 yılı geride bıraktığını dile getiren Ateş, “Seçilmeden önce tüm halkımıza vaatlerde bulunmuş, kitapçıklar dağıtmıştık. Bu vaatlerimizden neleri yaptık, neleri yapamadık, son bir yıl içerisinde neler yapacağız bunları paylaşmak için bir aradayız. Oğuzlar’da 2014 yılında göreve başladım. Göreve başladığımda bir yığın sorun vardı. Bunları da bilerek geldik. Sorunlarımızı çözme konusunda halkımız her zaman yanımızda oldu. Ben seçilmeden önce elbette ki bir partiden aday oldum. Benim için seçim 1 gündü. 30 Mart’tan sonra kesinlikle partimin rozetini dahi takmadım. Oğuzlar’ın belediye başkanı olarak görevime devam ediyorum” dedi. Göreve geldiklerinde İlk olarak araç parkurunu yenilediklerini dile getiren Başkan Ateş, “Cenaze yıkama aracımız yoktu. Hemen cenaze yıkama aracı aldık. İlçemizin çok ihtiyacı olan vidanjör araçtı. Biliyorsunuz Oğuzlar engebeli bir araziye sahip. Kanalizasyonlar tıkanıyordu ve çevre ilçelerden vidanjör talep ediyorduk. Bu ihtiyaç da giderildi. Greyder de aldık. 1978 model bir itfaiyemiz vardı. Bunu da yeniledik. Şuanda araç parkurumuzda eksiğimiz yok.


Ayrıca Oğuzlar’da akaryakıt istasyonumuz var. Bu istasyon göreve geldiğimizde çok kötü bir durumdaydı. Yıllar önce açılmış, o günden bugüne çivi dahi çakılmamış halindeydi. İlgili firmayla sözleşmeyi fesih ettik. Ardından tekrar sözleşme imzaladık. 60 yıl önce yapılan su depolarımızı 720 bin lira harcayarak yeniledik. İhtiyacımıza cevap vermiyordu. Bütün ilçeler su sıkıntısı çekerken biz su sıkıntısı çekmiyoruz. İlçemizde tarihi bir Ayşe Hatun Camii var. Burada tescilli bir minaremiz var. Burada zamanında bir yangın çıkmış ve yenilenmiş. Ona da gelir gelmez el attık. Kültür ve Turizm Bakanlığı üst kurulundan mimar ve proje çalışmalarını geçirdik, yapım için ihale aşamasında. Bu camimizin çevre düzenlemesi için de Çorum Belediyesi yardımcı oluyor. Caminin yapım aşaması başladı ve yüzde 30’u tamamlandı” şeklinde konuştu.

Göreve geldiklerinde işçi ve memurların belediyeden 1 yıllık alacakları olduğunu hatırlatan Başkan Ateş, “Maaş ödeyemez durumdaydık. İşçimize ve memurumuza söz vermiştik. Göreve geldiğimiz ilk ay ödeme yapamadık. İkinci ay kredi çekerek işçi ile memurlarımızın maaşını ödedik. 4 yıldır işçimizin ve memurumuzun alacaklarının tamamını ödedik. Geçtiğimiz yıl ilk defa yüzde 14 maaşlarına zam yaptık. Yenilenebilir güneş enerjisi projemiz var. Bununla ilgili her şey tamamlandı. İhale aşamasına geldik. İlçemizdeki yollar çok kötüydü. Gerekli girişimleri gerçekleştirerek ilçemize 7 kilometre asfalt yaptık. Asfalt olmayan yerde de 30 bin metrekare parke taşı döşedik ve ilçemize geldiğinizde ayağınız çamura basmayacak. Sulama suyu abonelik ücretlerinde büyük bir sorun vardı. Toplamda 80 tane abonemiz vardı ve maliyetler çok yüksekti. 3 bin ila 5 bin TL para alınıp abonelik işlemi gerçekleştiriliyordu. Biz bunu seçimden önce de yeniden gözden geçireceğiz demiştik. 3-5 bin TL gibi rakamları bin liraya indirdik. Bin lirayı da 4 taksitle alıyoruz. 100 metre boruyla işçilikten de para almıyoruz. 80 kişilik abonemiz binlerin üzerine çıktı.” ifadelerini kullandı.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat