Başpehlivanlar Çorum’da mücadele edecek

ÇORUM 24 Ağustos 2017 16:13
Videoyu Aç Başpehlivanlar Çorum’da mücadele edecek
A
a

Çorum Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yağlı güreş müsabakaları bu sene 26 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Nazmi Avluca Spor Kompleksindeki mücadeleler saat10.00’da başlayacak...SONDAKİKA:   
goo.gl/hLCzYk

KIRKPINAR'IN RÖVANŞI ÇORUM'DA YAPILDI
ÇORUM'DA YAPILAN YAĞLI GÜREŞLERİN
BAŞ PEHLİVANI HAMZA KÖSEOĞLU OLDU
Çorum Belediyesinin 9.Geleneksel yağlı güreş müsabakasında Başpehlivanlık ünvanını Hamza Köseoğlu kazandı.


*******************************************************************************************************************

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı güreşlere bu yıl da çok sayıda başpehlivanın katılacağını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorumlu güreşseverleri Anadolu’nun kırk pınarı diyen Başkan Külcü, yapılacak olan güreşlere tüm Çorum halkını davet etti.

Çorum güreşinin ve Çorumlu güreşçilerin Tük güreşinde ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Külcü, Türkiye, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu çok sayıda güreşçinin Çorum’dan yetiştiğini kaydetti. Güreşlerin toplam 135 bin TL ödüllü olduğunu hatırlatan Başkan Külcü, “Çorum Belediyesi olarak bizler de ata sporumuza bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Güreşte yeni şampiyonlar yetiştirmek için Mevlana Spor Salonumuzun içerisinde modern güreş eğitim merkezi açtık. Çocuklarımız küçük yaşlarda burada ata sporumuzu öğrenmeye başlıyor. Gençlerimiz ise şampiyonalara burada en güzel şekilde hazırlanıyor. Ata sporuma desteğimiz artarak devam edecek.” dedi.

Güreşlerin Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yönetmeliği esaslarına uygun olarak gerçekleştirileceğinin hatırlatan Başkan Külcü, “ Güreşlerimiz baş, başaltı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük boy, deste orta boy, deste küçük boy, ayak, tozkoparan, teşvik-1, teşvik-2, minik-1 boy ve minik-2 boy olmak üzere 14 kategoride yapılacak. Toplam 135 bin TL para ödülü dağıtacağız. Tüm hemşehrilerimizi yağlı güreşlerimize davet ediyoruz.”dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat