Belediye, 1 milyon çiçek dikiyor

ÇORUM 6 Aralık 2017 20:31
Videoyu Aç Belediye, 1 milyon çiçek dikiyor
A
a

Çorum Belediyesi, soğuk günlerde diktiği mevsimlik çiçeklerle Çorumlulara ilkbaharı yaşatıyor.


Çorum Belediyesi olarak kış aylarında da park ve yeşil alanlarda çalışmalara büyük bir hızla devam ettiklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Yeşil Çorum” imajına yakışır bir şekilde ağaç dikebileceğimiz, çiçek ekebileceğimiz, yeşile dönüştürebileceğimiz neresi varsa değerlendiriyoruz” dedi.

Park, refüj, yol kenarları gibi birçok alanı her mevsim rengârenk çiçeklerle donattıklarının altını çizen Zahir, “Mevsimine göre yazlık ve kışlık çiçekler dikerek 12 ay boyunca hemşehrilerimize baharı yaşatıyoruz. 9 yılda diktiğimiz 6 milyon çiçek ile Çorum’umuz adeta bir renk cümbüşüne sahne oluyor. Şimdi de kış mevsimine özgü mevsimlik çiçek dikimlerimiz parklarda, kavşaklarda devam ediyor.” dedi.

500 Bin lale soğanı toprakla buluştu

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, 500 bin lale ve sümbül diktiklerini söyledi. Kış aylarında diktikleri mevsimlik çiçeklerin Çorum’a ayrı bir güzellik kattığını ifade eden Alper Zahir, “İlkbaharın gelmesiyle açacak olan lale ve sümbüller şehrimizin güzelliğine güzellik katacak. Çorum’un güzelliği ve estetiğine yönelik, insan sağlığına da olumlu katkılar yapan yeşil alan ve çiçek dikim çalışmalarımızı da aksatmadan sürdürüyoruz.” dedi.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat