CANDAN "O CANLAR BELEDİYEYE EMANET"

ÇORUM 29 Aralık 2017 13:47
Videoyu Aç CANDAN "O CANLAR BELEDİYEYE EMANET"
A
a

Çorum Belediye Başkan yardımcısı Turhan Candan,sosyal belediyecilik çalışmalarını her alanda sürdürüyoruz dedi. Belediye, kış aylarında beslenme sıkıntısı yaşayan sokak ve yaban hayvanlarına düzenli olarak için yem ve mama bırakıyor...Çorum Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarını her alanda sürdürüyor. Belediye, kış aylarında beslenme sıkıntısı yaşayan
sokak ve yaban hayvanlarına düzenli olarak için yem ve mama bırakıyor.


 

Çorum Belediyesinin her alanda çalışmalar yaptığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Hizmet yelpazemizden sadece hemşehrilerimiz istifade etmiyorlar. Doğal yaşam da hizmetlerimizden hak ettiği payı alıyor.” dedi.

 

Sokak hayvanlarına düzenli olarak yemek, ekmek ve mama verdiklerini belirten Turhan Candan, “Karapürçek ve Çomar Barajı bölgesinde günlük 450 litre yemek ve 250 ekmek bırakıyoruz. Sıklık tabiat parkında bulunan karaca, geyiklerimize de düzenli olarak haftada 450 kg yem ve kuru ot balyası bırakarak onların sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlıyoruz. Kuşlar için ise haftalık 250 kg yemi parklarımıza ve ormanlık alanlara bırakıyoruz. Hemşehrilerimizden sokaklarda yaralı, aç bir hayvan gördüklerinde Alo 153 Zabıta hattımızı arayarak bilgi vermelerini istirham ediyoruz. Çünkü o hayvanlar sahipsiz değil, Çorum Belediyesi onların da yanında.” diye konuştu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat