ÇESOB BAŞKANI YALÇIN KILIÇ'IN BASIN AÇIKLAMASI

ÇORUM 4 Ocak 2018 14:29
Videoyu Aç ÇESOB BAŞKANI YALÇIN KILIÇ'IN BASIN AÇIKLAMASI
A
a

Saygıdeğer Belediye Başkanı'mıza seçimlerde elde ettiğimiz başarıdan dolayı bizzat arayıp kutlamasından dolayı şahsım,yönetim kurulu üyelerim ve esnafım adına büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum! Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum!


Değerli başkanım sizinde çok iyi bildiğiniz gibi Ahi Evran Sanayi Sitesi sadece dükkanlardan oluşan bir proje değildir!
İçerisinde sosyal alanları,toplantı salonları, hastanesi, Çesob binası vb bir çok alanı kapsayan adeta küçük bir sanayi şehri olması hedeflenen bir projedir!
Yaklaşık 900 esnaf ve sanayicimizin girişimleriyle oluşturulan kooperatifimizin yapımı için gereken tüm izinler ilgili bakanlıklardan alınmış ve Çorum Belediyesi'de dahil olmak üzere tüm kurumlara ilk aşamada yatırılması gereken bütün ücretler yatırılmıştır!
En son sizinde içinde yer aldığınız heyetle Maliye Bakanı'mızın Çesob ziyaretinde konu gündeme gelmiş, sağolsun sayın bakanımız defterdarlık bürokratlarına bizzat talimat vererek bu projenin arkasında olduğunu deklare etmiş ve talimatlarını iletmişlerdi.

Sayın Belediye Başkanım amacımız sizi yalancı çıkartmak değil!
Lakin böyle sorumluluğu ağır bir yükü üzerine almış bir birlik başkanı olarakta işe boş çıkmadığımızı, mobilyacılığımız kadar inşaat işlerinde de anladığımız tüm dostlarımızın ve esnaf kardeşlerimizin malumudur!
Öncelikle inşaatçı bir ailede doğduğumu,büyük projelere imza atmış bir kültürün içinde büyüdüğümü, ve sanayi esnafınında yakından bildiği 162 dükkanın bizzat yapım ve teslimini gerçekleştirdiğim bilinen, kabul gören gerçek bir vakadır!
Kaldı ki verdiğim fiyatlar bizzat piyasadan aldığımız tekliflerle sabittir!
Boş vaatlerle ya da hayali düşüncelerle yola çıkmadığımızda aşikardır!
Biz bu yola "ah almak için değil, dua almak" için yola çıktık!
Niyetimizin halis olduğunu belirtmek içinde ismini "Ahi Evran sanayi Kooperatifi" koyduk.
Bu ismi koyarkende, izinleri alırkende halen Çesob yönetimimde bulunan şimdiki Zanaatkarlar Sanayi Kooperatifi başkanı Necmettin Uzun'la yol aldık!
Onun bizi neden yolda bıraktığınıda sonraki gelişen olaylarıda esnafımız iyi bilirken,takdiride onlara bırakmanın en doğru yol olduğu düşüncesindeyim!
Projemizin belediye meclisine geldiğinde,meclis tarafından saat 16:55  (tamda 16 Nisan referandumu arasında) kimler tarafından yazdırıldığını çok iyi bildiğim halde,itiraz dilekçesinin kabul görmeside esnafımızı derinden yaralamıştır!

Sizin yanlış bilgilendirildiğinizi düşünüyorum!

Değerli Başkanım ben sözümün arkasındayım!
İstediğimiz imar izni Belediye Meclisi'nin ve sizin onayından geçsin biz esnaf olarak o dükkanları söz verdiğimiz rakama bitireceğiz!

Biz esnafız,işçiyiz,emekçiyiz!
Belki betondan anlamayız, lakin paranın ne olduğunuda nasıl kazanıldığınıda iyi biliriz!
Ellerimizdeki yara ve nasırlar,aslında hergün yaşadığımız zorlukların izlerini taşımaktadır!
Unutmayalım ki; bir binanın temelinden çatısına kadar konan her çakıl taşı esnaf ve sanatkarımızın izlerini taşımaktadır!
Herkes iyi bilsin ki sayın başkanım;
amacımız rant değil, işyeri sahibi olmaktır!

Saygılarımla...

ÇESOB BAŞKANI YALÇIN KILIÇ
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat