CHP: Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar

Siyaset 12 Mart 2017 08:45
Videoyu Aç CHP: Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar
A
a

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın Bakan Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal kararını doğru bulmadıklarını söyledi. 'Kılıçdaroğlu,Asla doğru değil. Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar.' dedi.


Kılıçdaroğlu: Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar
 

Kılıçdaroğlu: Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesiyle ilgili, 'Asla doğru değil. Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar.' dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağının iniş iznini iptal etmesiyle ilgili, "Asla doğru değil. Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar. Hem 'demokratım' diyeceksin hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanının uçuş iznini iptal edeceksin. Asla bunu doğru bulmuyoruz, yanlış." dedi.
 

 Kılıçdaroğlu'nun tüm yurt dışı programlarını iptal ettiği bildirildi.

HOLLANDA'nın kararına Türkiye'den tepkiler arda arda geliyor. CHP Genel Başkanı da skandal karara ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu kararı doğru bulmadığını söyledi ve şöyle devam etti:

"Asla doğru değil. Demokrasiyi savunanlar böyle bir şey yapamazlar. Hem 'demokratım' diyeceksin hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanının uçuş iznini iptal edeceksin. Asla bunu doğru bulmuyoruz, yanlış."

KILIÇDAROĞLU TOPLANTISINI İPTAL ETTİ

Almanya başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin Türk bakanların programlarına izin vermemesinin ardından CHP de tüm yurt dışı programlarını iptal etti.

CNN TÜRK'e konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Berlin'de yapmayı planladığı toplantıyı iptal ettiğini açıkladı.


 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat