CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇORUM AHLATÇI ALTIN RAFİNERİSİNİ ZİYARET ETTİ

ÇORUM 20 Eylül 2017 23:05
Videoyu Aç CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇORUM AHLATÇI ALTIN RAFİNERİSİNİ ZİYARET ETTİ
A
a

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Ahlatcı Altın Rafinerisi’ni ziyaret ederek, geçen yıl babası Hüseyin Ahlatcı’yı kaybetmiş olan Ahmet Ahlatcı’ya başsağlığı dileklerini iletti. Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında rafinerinin işleyişi hakkında bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, Hüseyin Ahlatcı’nın 24 Ekim 2016 tarihinde vefatı üzerine, Ahmet Ahlatcı’yı telefonla arayarak başsağlığı dilemiş, ilk fırsatta bizzat da ziyaret edeceğini bildirmişti.

Araya giren yoğun siyasi gündem nedeniyle ziyaret dün gerçekleşti. Ahlatcı Altın Rafinerisi’ne, Kılıçdaroğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Tufan Köse, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ve son yerel seçimlerde CHP’nin Çorum Belediye Başkan Adayı olan, eski Halter Federasyonu Başkanı Kenan Nuhut katıldı.

Kılıçdaroğlu’nu, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Başkan Yardımcısı, oğlu Ahmet Emin Ahlatcı, Ahlatcı Otomotiv Genel Müdürü olan kızı Yağmur Ahlatcı Yiğittaşçı, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar ve Ahlatcı Grubu’nun diğer üst düzey yöneticileri karşıladı.


Rafinerinin tüm birimlerini gezerek, altının arıtılması, külçe haline getirilmesi ve işlenmesi konularında ayrıntılı bilgi alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, rafineriyi çok beğendiğini ifade ederek, böylesine bir tesisin Çorum’da bulunmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, yatırımcıları her zaman takdir ettiğini de belirterek, Ahmet Ahlatcı’nın Çorum’a yaptıklarını övgüye değer bulduğunu vurguladı.Ziyareti sırasında Kılıçdaroğlu 1 külçe altına baskı yaptı ve anı olarak imzasını attı.

Kaynak : www.chp.org.tr./Çorum Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat