ÇİFTÇİYE 100 BİN TL ÖDENEK SAĞLANDI

ÇORUM 13 Kasım 2017 09:20
Videoyu Aç ÇİFTÇİYE 100 BİN TL ÖDENEK SAĞLANDI
A
a

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Osmancık İlçesi’nde başlatılan “Çeltik, Ayva ve Bağcılığı Geliştirme” projesi kapsamında çiftçilere 100 bin TL ödenek sağlandığını söyledi...

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Osmancık İlçesi’nde başlatılan “Çeltik, Ayva ve Bağcılığı Geliştirme” projesi kapsamında çiftçilere 100 bin TL ödenek sağlandığını söyledi. Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, geçen ay Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Hasdemir ve Projelendirme Genel Müdürlüğü Proje Sorumlu Mühendisi Mine Hasdemir’le birlikte Osmancık İlçesi’ne gelerek çiftçilerin sorunları ve isteklerinin dinlendiği bir toplantı düzenlemişti. Yapılan toplantının meyvelerini almaya başladıklarını belirten Ceritoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla Bitkileri Şube Müdürü Mehmet Hasdemir’in Osmancık çiftçisine gerekli desteği verecekleri konusunda söz verdiğini ve bu sözlerin çıkarılan 100 bin TL. ödenek ile yerine getirilmeye başlandığını ifade etti.

‘Tarıma her türlü destek veriliyor’

Çiftçinin kendisini tarım konusunda daha çok geliştirmesi için her türlü desteğin sağlandığını ifade eden Ceritoğlu, hükümetin her zaman çiftçinin yanında olduğunu, özellikle gelecek yıllarda üretilecek çeltiğin kalitesinin artırılması için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydetti. Çiftçilerin hasat zamanında her hangi bir sorunla karşılaşmamaları için gerekli tedbirleri aldıklarını vurgulayan Ceritoğlu,”Çiftçilerimiz ile her zaman bir araya gelerek, kaliteli üretim yapılması için alınacak tedbirler konusunda istişare yapıyoruz. Yapılan istişareler sonucunda alınan kararlar neticesinde gerekli destekler tarafımızca çiftçilerimize verilmektedir. Bizler her zaman çiftçilerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat