Çorum'a 'GAMER' devrimi

ÇORUM 31 Temmuz 2017 16:30
Videoyu Aç Çorum'a 'GAMER' devrimi
A
a

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi (GAMER) kurulması için bir çalışma yürütülürken Çorum Valiliği bünyesinde Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi kuruluyor.


İçişleri Bakanlığı, darbe ve terör olaylarından toplumu etkileyen olayları mercek altına alıyor.
Bir ay içinde tüm illerde “Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezleri” kurulacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göreve geldikten sonra hızla yeniden yapılanmaya odaklanmış, güvenlik birimleri arasındaki koordinasyon için özel çalışma yürütmüştü. “Terör kabusunu sona erdireceğiz” diyen Soylu, 81 il valiliği ve bağlı kuruluşlara genelge göndererek, bir ay içinde Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) kurulması talimatını verdi. 7/24 çalışacak, kamu düzenini koruyacak GAMER birimlerinde, kişilerin can ve mal emniyetinin korunması, trafik hizmetlerinin sağlıklı şekilde yürütülmesini sağlamakla yükümlü olacak. Ayrıca toplumun huzur ve güvenliğini temin etmeye dönük tedbirler alma görevi de bulunacak.  

Çorum’u kurulacak olan Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi’nin yeni 112 binası bitene kadar Valilikte İl Nüfus Müdürlüğü’nün boşalttığı katta olacağını dile getiren Vali Kılıç, 112 Sağlık Kompleksinin bitmesiyle birlikte merkezin buraya taşınacağını ifade etti. Yeni hastanenin taşınma işlemleri hakkında da bilgi veren Vali Kılıç, “Hastanemiz 15 Temmuz’dan itibaren kısmen faaliyete geçti. Poliklinik hizmetlerine 10 Temmuz gibi başladı. Taşınma çalışmaları dikkatli bir şekilde sürdürüyoruz. Yapacağımız bir hata insan sağlığına olumsuz etki etmesin diye kılı kırk yararak hesaplamalar yaparak bölüm bölüm taşınıyoruz.

Kesintisiz sağlık hizmeti veren bir kurumu taşımak hassasiyet gereken bir iş. Arkadaşlarımız bu hassasiyetin farkında olarak taşınma çalışmalarını yürütüyorlar. Servislerinde taşınma aşaması başladı. Tedaviyi kesmeden bir hastayı başka bir hastaneye nakledebilmek çok dikkatli olması gereken bir konu. Hayatın olağan kuralları içerisinde ummadığımız bir gelişme olmazsa bu ayın içerisinde hastanemiz yeni binada hizmete geçmiş olacak”

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat