ÇORUM AK PARTİ 2019 SEÇİM ÇALIŞMALARINA START VERDİ

ÇORUM 3 Ekim 2017 01:26
Videoyu Aç ÇORUM AK PARTİ 2019 SEÇİM ÇALIŞMALARINA START VERDİ
A
a

Ak Parti Çorum İlçe başkanları toplantısı yapıldı. İlçe başkanları toplantısında konuşan Ak Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Türkiye’de ilk olarak ilçe kongrelerini tamamlayan il olduklarını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, ilçelerde kongre sürecinin tamamlanmasının ardından İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi.

İlçe başkanları toplantısında konuşan Ak Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Türkiye’de ilk olarak ilçe kongrelerini tamamlayan il olduklarını söyledi.Mehmet Karadağ, 2019 seçimi çalışmaları startının bugün itibariyle verildiğini ifade etti.Karadağ, Ak Parti iktidar olduktan sonra Çorum’a aktarılan para hakkında da konuştu.

Toplantının basına açık kısmında değerlendirme de bulunan İl Başkanı Mehmet Karadağ, İlçe kongrelerini Türkiye'de tamamlayan ilk il olduklarını belirterek, "14 ilçenin tamamında Genel Merkezimizin kriterleri doğrultusunda azami titizlik göstererek tam bir mutabakatla kongreleri tamamladık" dedi.

Kongrelerin konsensüs ile yapılmasının gururunu yaşadıklarını dile getiren Mehmet Karadağ, "İlçe kongre takvimini tamamladık. Kongrelerimizin konsensüsle yapılmasının gururunu yaşıyoruz. Bundan dolayı da örnek il olarak gösteriliyoruz. Şimdi sıra il kongremizde ve 2 ay sonra yapılacak olan kongremize Başbakanımız Binali Yıldırım'da geleceğinin sözünü verdi" şeklinde kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Çorum programında 2019 seçimleri için startın yılbaşında verileceği ile ilgili açıklamalar yapıldığını hatırlatan Karadağ, "Ancak Genel Merkezimiz bizi aradı ve 2019 yılında gerçekleştirilecek olan seçimler için çalışmalara başlamamızı istediler. Bu toplantımızla 2019 seçimleri için start vermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti iktidarları döneminde kurucu ilçe başkanlığı ile il başkanlığı görevleri yaptığını hatırlatan ve iktidara geldikleri dönemden itibaren köylerin sorunlarını çok iyi bildiğini dile getiren Karadağ, "O dönemlerde köylerin 3'te 1'inde kanalizasyon şebekesi yoktu. Hatta bazı ilçelerde de aynı sorun vardı. Ama şimdi köylerin kanalizasyon sorunları çözüldü. Yolu olmayan köy kalmadı. 2017 yılı için köy yollarında asfalt hedefi 580 km'ydi. Şuana kadar bunun 565 km'si asfalt yapıldı. Hedefe yaklaştık. Bu hedefimize ulaştığımız zaman asfaltsız köy yolu kalmayacak. Yine o dönemde üniversite, teşvik, havaalanı, duble yollar, Obruk HES, Alaca Koçhisar Barajı, doğalgaz bizim iktidarımız döneminde getirildi. Karar verip yapamadığımız hiçbir şey yok. Sayın Başbakanımız geçen hafta Çorum'a müjdeler verdi. Bunlardan birisi Kırkdilim'e yapılacak olan tüneldi. Bu tüneller 450 milyon liraya yapılacak" dedi.

AK Parti döneminde hayata geçirilen ve geçirilecek olan yol projeler hakkında da değerlendirme de bulunan Karadağ, "Sungurlu-Çorum ve Merzifon duble yolunu tamamladık. Alaca yolunu yaptık. Kırkdilim çok kötüydü ve bugün ki haline getirerek iyileştirdik.  Ortaköy yolunun ihalesi yapıldı. İskilip yolunda çalışmalar devam ediyor. Çorum-Amasya arası bölünmüş yolda çalışmalar başladı. Çorum-Osmancık bölünmüş yolunda çalışmalar sürüyor. Çorum'u yol ağıyla örüyoruz.  Kırıkkale-Çorum-Samsun demiryolu projesinde proje çalışmaları 2018 yılında tamamlanacak. Projelerin erken bitirilmesi için çalışacağız. 2019 yılında da demiryolu çalışmaları başlayacak. 2023 hedeflerine giderken Çorum hızlı trene kavuşacak. Bu projeler gerçekleştiğinde Çorum kavşak noktası olacak ve ekonomi de sıçrama yapacak. Nakliye giderleri düşecek. Kargo taşımacılığı yapılacak" şeklinde kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı ve 541 milyon lira değerinde 64 projenin açılışının gerçekleştirildiği törenle ilgili yapılan eleştirilere de cevap veren Karadağ,

"Açılışı yapılan eserlerin hangileri olduğu ile ilgili listeyi CHP İl Başkanı Hasan Suvacı'ya gönderdim. Başka iktidarlar döneminde bu hizmetler yapılsa yeri göğü inletirler" şeklinde kaydetti.

2019 seçimleri için çalışmalara bu toplantıdan sonra hemen başlayacaklarını dile getiren Karadağ, "Bundan sonra sıkmadık el almadık gönül bırakmayacağız. Bizim iki düsturumuz var. Birincisi hizmet ikincisi ise gönül almaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ'ın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat