Çorum Belediyesi'nin 5.“Kadın Emeği” fuarı açıldı

ÇORUM 24 Mayıs 2017 10:13
Videoyu Aç Çorum Belediyesi'nin 5.“Kadın Emeği” fuarı açıldı
A
a

Video Haber/ E.Şimşek Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri öncülüğünde Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen fuarda el emeği göz nuru ürünler görücüye çıktı

Hürriyet meydanında gerçekleştirilen açılışa Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, belediye başkan yardımcıları ve davetliler katıldı.Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Sorumlusu Nuran Hakyemez ise kadınların tarih boyunca dünyanın her yerinde üretici roller üstlenerek toplumların şekillenmesinde, gelişmesinde, ilerlemesinde önemli roller üstlendiğini, bazen isimsiz kahramanlar olarak kaldığını, bazen de isimlerini tarihe kazıdıklarını söyledi.Tarih boyunca dünyanın kadın eliyle, kadın emeğiyle güzelleştiğini dile getiren Hakyemez, “Daha güzel bir dünya için bazen bir anne, bazen bir öğretmen, bazen bir iş kadını, bazen işçi olarak ama her zaman ve her yerde bir kadın olarak emek sarf etmişlerdir. Ve emeğiyle elinin uzandığı her yere sihirli dokunuşlarda bulunmuşlardır” dedi.Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de, kadınların sosyal hayatın ve ekonomik hayatın içerisinde ne kadar güçlü olurlarsa ülkenin, devletin, milletin geleceğinin de o kadar güvenli ve aydınlık olacağını söyledi. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadının bulunduğu gibi her başarılı kadının arkasında da bir erkek bulunduğuna dikkat çeken Başkan Külcü, “Ülke nüfusunun yarısı erkek, yarısı kadın. Bunu söylüyoruz. Hep bir elmanın iki yarısı gibiyiz diyoruz. Zorluklar olduğunda bunları birbirimizle kolayca paylaşıyoruz. Onun ötesinde olanları da birlikte yapabilme, başarabilme ihtiyacımız var. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır diyoruz. Doğrudur. Tersinden de bakmamız lazım. Her başarılı kadının arkasında da mutlaka bir erkek olmalı. Bizi annemiz, eşimiz, kardeşimiz nasıl çalışma hayatımızda, özel hayatımızda destekliyorsa aynısını bizimde yapmamız lazım. Eşlerimizi, annemizi, kardeşlerimizi başarılı olsunlar diye bizim de desteklememiz lazım. Hayatın hem sosyal kısmında hem de ekonomik kısmında mutlaka kadınlarla omuz omuza yürümemiz lazım. Bunu başarmamız lazım” ifadelerini kullandı.Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri bünyesinde açılan kurslara yoğun ilgi gösterildiğini açıklayan Başkan Külcü, 2011 yılından bugüne merkezlerde açılan kurslara katılan 50 binin üzerinde olduğunu, 2017 yılında açılan 392 kursa ise bugüne kadar 6 bin 179 kursiyerin eğitim aldığını sözlerine ekledi.

Başkan Külcü’nün konuşmasının ardından fuarın açılışına geçildi. Açılışın ardından davetler fuardaki stantları tek tek ziyaret ederek bilgi aldı.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat