Çorum Belediyesi Temizlikte Bir’inci’yiz

ÇORUM 20 Ağustos 2017 11:10
Videoyu Aç Çorum Belediyesi Temizlikte Bir’inci’yiz
A
a

Temizlik deyince ilk akla gelen şehirlerden birisi Çorum.Şehrin her tarafı cadde cadde, sokak sokak büyük bir titizlikle Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından süpürülüyor. Çorum’un temizliğinde kaldırım ve dar yerlerin temizliğinin yapıldığı kaldırım süpürme araçları da büyük rol oynuyor...


 

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün son model araç ve gereçlerle Çorum’un temizli için gece gündüz çalıştığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, kaldırım süpürme araçlarının da temizlik araç filosundaki önemli araçlar içerisinde yer aldığını söyledi. Cadan, “Çorum'da üretilen hidrostatik yürüyüşlü vakumlu yol süpürme makinesi ile kaldırımlarımız, şehir merkezindeki parklarımızı ve dar yolları,araç trafiğini etkilemeden daha rahat ve hızlı bir şekilde temizleniyoruz.” dedi.

Önceden araç trafiğinin yoğun olduğu Gazi ve İnönü Caddeleri gibi yerlerin kaldırımlarına ve arasokaklarda detaylı temizlik yapılması konusunda zorluklar yaşadıklarını ifade eden Candan, “Bu araçlarımız sayesinde kaldırım ve sokaklarımızda tozu nemlendirerek aldığı için detaylı ve daha kaliteli temizlik çalışması yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl da yine temizlik araçlarımızın içine çevre dostu 2 adet elektrikli vakumlu süpürge aracını dahil etmiştik. Çorum halkının daha temiz Çorum’da yaşamaları için 7 gün 24 saat çalışıyoruz" dedi.

Candan, kaldırım süpürme araçlarını Çorum’da üreten sanayici ve iş adamlarını tebrik etmeyi de ihmal etmedi

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat