ÇORUM BELEDİYESİNDEN KISKANDIRAN HİZMET

ÇORUM 7 Haziran 2017 10:34
Videoyu Aç ÇORUM BELEDİYESİNDEN KISKANDIRAN HİZMET
Çanakkale Zaferinde Şehit Aileleriyle Özel Röportaj
A
a

Çorum Belediyesi hava sıcaklarının artmasıyla birlikte,Çöp konteynerlerini temizleme ve dezenfekte aracı ile yıkıyor temizliyor ve kuruluyor...


Türkiye'nin en "Temiz kent" imajıyla tanınan Çorum Belediyesi hizmetleriyle ve örnek çalışmalarıyla
kıskandıran hizmetlere imza atmaya devam ediyor.
Çorum Belediyesi, şehir merkezinde bulunan 15 bin adet çöp konteynerini temizlemek amacıyla çöp konteyneri temizleme ve dezenfekte aracı satın almıştı.Her 6 dakikada bir konteyner yıkama kapasitesi bulunan aracın, Çorum'un mahallelerinde bulunan her bir çöp konteynerini yılda en az 2 kez yıkıyor.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,konuyla ilgili basın mensublarına şu açıklamalarda bulunmuştu.

"Çorum'un temiz kent olarak tanınması için şehirde temizlik çalışmalarını itinayla sürdürüyoruz. Temiz şehir algısına yakışır bir şekilde, dışarıdan araç kiralama yöntemi yerine taksitle belediyemize yeni araçlar satın alıyoruz. Çorum'da temizlik kalitesi standardını yükselttik. Şehrin imajına yakışır şekilde Gazi Caddesi, İnönü Caddesi ve Bahabey Caddesi'nde yer altı konteyneri uygulaması başlattık. Bu sayede çöp yığınlarının oluşmasını ve kötü kokuların yayılmasını da önledik." dedi.

Sadece şehrin ana arterlerinde değil, Çorum'un tüm mahalle ve sokaklarında süpürge ile temizlik çalışması başlattıklarını belirten Külcü, "Türkiye'de mahalle temizliği yapan ilk ve tek belediyeyiz. Şehrimizde önceki yıllarda 12 bin adet varil, 8 bin adet de konteyner vardı. Bir ilke imza attık ve varil uygulaması başlattık. Çöp varili sayısını 20 binden 15 bine indirdik. Bu sayede 15 bin adet konteynerdeki çöpün haftada kaç gün, hangi personel tarafından ve ne sıklıkla alındığını kayıt altına aldık." ifadelerini kullanmıştı.


 
Çanakkale Zaferinde Şehit Aileleriyle Özel Röportaj
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat