Çorum Cumhuriyet Başsavcılığının değerlendirme toplantısı

ÇORUM 4 Ocak 2018 13:16
Videoyu Aç Çorum Cumhuriyet Başsavcılığının değerlendirme toplantısı
A
a

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, 2017'nin adli olaylarını Basın mensuplarını bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı...

Çorum Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde basın bürosu kurulacağını bildiren Yurdagül, yaşanan adli olayların yanı sıra kamuoyunu ilgilendiren soruşturmalarla ilgili bu birim aracılığıyla bilgilendirmeler yapılacağını belirtti.

Geçtiğimiz yıl meydana gelen adli olaylar ve yapılan soruşturmalarla ilgili bilgiler veren Yurdagül, 2014 yılında 13 bin 971 soruşturmanın sonuçlandırıldığını ve toplamda 19 bin 826 soruşturma yürütüldüğünü, 5 bin 855 dosya hakkında da takipsizlik kararının verildiğini dile getirdi.

Adli olaylar ile yapılan soruşturmalar sonrasında açılan dava sayılarını da aktaran Yurdagül, "Geçtiğimiz yıl, adliyemizde bulunan iki Ağır Ceza Mahkememizde toplamda 222 dava açılmıştır. Asliye Ceza Mahkemelerimizde 2 bin 941, Sulh Ceza Mahkemelerimizde de bin 41 dava açılmıştır. Görülen davalardan 8 bin 747 dosya hakkında da takipsizlik kararı verilmiştir" ifadelerini kullanarak dava yoğunluğu hakkında bilgi verdi.

Trafik kazası, cinayet, şüpheli ölüm gibi adli olaylar nedeniyle geçtiğimiz yıl toplamda 123 ölümlü olaya bakıldığını vurgulayan Yurdagül, bu sayının 2015 yılının ilk üç ayında ise 24 olduğu kaydetti.Yurdagül, kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde bu tür bilgilendirmelerin süreceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat