Çorum'da "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu" Projesi

ÇORUM 12 Aralık 2017 22:05
Videoyu Aç Çorum'da "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu" Projesi
A
a

AK Parti 81 ilin ekonomik önceliklerini ve taleplerini değerlendirilecek. Ak Partinin verdiği bilgiye göre, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl , Anitta Otel’de düzenlenen toplantıda parti teşkilatları ve iş adamları ile buluşuyor.

İŞ ÇEVRELERİ, STK'LAR VE ÜNİVERSİTELER İLE GÖRÜŞÜLECEK

AK Parti Ekonomik İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştireceği ve “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu” bu gün Çorum'da başlıyor.Toplantı ile Çorum’un ekonomik beklentileri ve talepleri dinlenerek çözüm önerileri masaya yatırılacak.

AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr.Erdal Tanas Karagöl  katılımı ile iki oturumda gerçekleştirilecek.Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Çorum  İL Başkanı Av. Mehmet Karadağ yapacak.Bu toplantının ikinci bölümün de Çorum
 ekonomisine yön veren kuruluşların ve kişilerin katıldığı bir toplantı yapılması planlanıyor.

AK Parti Ekonomik İşler Başkanlığı,her ilin sanayiden, tarıma, turizmden eğitime kadar fotoğraflarını çekerek geçmişte yapılan ve hala memnuniyet duyulan işlerin, inşa sürecinde olan alt yapı ve üst yapı çalışmalarını, yatırımları ve vatandaşın hükümetten öncelikle beklentilerini ön plana çıkartmayı amaçlıyor.

Ak Parti Çorum'un Ekonomik Beklentilerini ​Üç aşamalı olarak değerlendirilecek

1. Aşamada ilk ayağını teşkilat mensuplarıyla birlikte gerçekleşecek. Bu toplantılarda partimizin illerdeki temsilcileriyle bir araya geliyoruz. Ve her ilin mecut siyasi ve sosyo ekonomik durumu nezdinde ihtiyaç duyduklarını masaya yatırıyoruz. İstişarelerde bulunuyoruz.
2. Aşama olarak iş çevreleri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirecek. Toplantıda, şehirlerde ekonomiyle ilgili kesimlerin görüşlerine yer vereceğiz. Ortak hedef ve politikaların belirlenmesinde ilgili paydaşların görüşlerini almak ve verimli sonuçlar elde etmek bizim için oldukça hassas bir konu. Bu yüzden şehirlerin ekonomik ihtiyaçlarını sektörel bazda ve en detaylı şekilde ele alarak mevcut durumu görünür kılmak istiyoruz.
3. Aşamada anket çalışmalarıyla halka direk bizim dışımızda yapılacak yüzyüze anketlerle her ilin ekonomik perspektifini ve önceliklerini, en birinci ağızdan görmek ve duymak istiyoruz. Şehirlerin ekonomik beklentileri forumunda şehir bazlı bir ihtiyaç beklenti çalışması yapılarak Türkiye ekonomisinin makro düzeyde gösterdiği başarılı performansın görünürlüğün ve etkisi somut bir şekilde artırılacaktır.

Bunda ülke ekonomisi adına ciddi önem taşıyan şehirlerin ekonomiye ivme kazandıracak simge yatırım ihtiyaçları gün yüzüne çıkacaktır. Vatandaşlarımızın kendi illerinde hangi yatırımı veya projeyi görmek istediğini öğrenecek olmamız en temel kazanımlarımızdan birini oluşturuyor.

"2019 seçimleri öncesinde büyük bir önem taşıyor"


Bu çalışmaların her bir şehir ekonomisinde beklentilerinin karşılanacağına dair vatandaşlar üzerinde pozitif bir algı oluşturacak olması 2019 seçimleri öncesinde büyük bir önem taşıyor. Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerin gerçekleşeceği 2019 yılına kadar 81 ilde ulaşabildiğimiz tüm vatandaşların ekonomik taleplerini ortaya çıkartmayı görev, bu taleplere yanıt vererek seçmenlerimizin memnuniyetini sağlamayı da kendimize hedef kıldık. Dolayısıyla 2019 yılı için hedeflediğimiz Türkiye ekonomisinin yol haritasında şehir ekonomileri önemli bir adım olarak önümüzde duruyor. Türkiye çapında gerçekleştireceğimiz toplantılar ve halkla yüzyüze anketlerle 2019 seçimlerine güçlü bir hazırlık yaparak seçmen ve parti arasındaki bağları daha da kuvvetlendireceğiz. Seçim öncesinde seçmenlerin beklentilerini ve taleplerini önceden belirleyerek seçmenlerin yaşadıkları şehirlerden, ulusal ekonomik gelişmeyi yerel bazda hissetmelerini sağlayacağız. Bİzi diğer partilerden ayıran ve farklı kılan politikalarımızın halkın beklentilerine göre şekillendirip, uygulayan bir parti olmamızdır."
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat