Çorum'da 7. Akıl Oyunları başladı

ÇORUM 9 Ocak 2018 19:11
Videoyu Aç Çorum'da 7. Akıl Oyunları başladı
A
a

Çorum’da İlk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan “7. Akıl Oyunları Projesi” Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde başladı.

Çorum’da bu yıl 7.si düzenlenen Akıl Oyunları Projesi başladı. İlk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan “7. Akıl Oyunları Projesi” Çorum Belediyesi NFK Gençlik Merkezinde Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük tarafından başlatıldı.

Açılış öncesinde açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Büyük, “Çorum’da güzel şeyler oluyor. Belediyemizle işbirliği yaparak pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bugün açılışını yaptığımız oyunlarla çocuklarımız eğlenirken öğreniyorlar. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerle de kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. İnşallah yarınlar daha güzel olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ise “Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde projeler gerçekleştiriyoruz.

Biz öğrencilerimizin kendi kültürümüze uygun oyunları örenip oynamalarını istiyoruz. Bu arada bilgisayar oyunlarının da yazılımını yapan öğrenciler istiyoruz. Burada açılışını yaptığımız 7. Akıl oyunlarına katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum” şeklinde açıklamada bulundu. Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği bu sene yedincisi düzenlenen Akıl Oyunları Projesi ile öğrenciler; Satranç, Q-Bitz, Becerikli Yapılar, Reversi, Mangala, Abolone ve Koridor Turnuvası alanlarında yarışacaklar. Yarışmaya il genelinden 42 ilkokul ve ortaokuldan toplamda 632 öğrenci katılacak.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat