ÇORUM'DA ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ PROJESİ

ÇORUM 5 Temmuz 2017 11:51
Videoyu Aç ÇORUM'DA ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ PROJESİ
A
a

Hitit Üniversitesi tarafından hazırlanan Çocuk Üniversitesi projesi hayata geçti. Proje kapsamında çocuklara yönelik bilimsel, sosyal ve sanatsal sportif etkinlikler düzenleniyor.


54 öğrencinin katılımıyla başlayan Çocuk Üniversitesi projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilere öğretim elemanları eşlik ediyor. Program kapsamında “Arkeoloji Atölyesi”, “Mikropların Dünyasına Yolculuk”, “Nano Dünyaya Yolculuk”, “Robotlar Artık Hayatımızda”, “DNA Okulu”, “Ebru Atölyesi” ve “Yaşam Boyu Spor”, “Kim Korkar Matematikten”, “Uçaklar Hakkında Merak Ettiklerimiz”, “Anatomiye Giriş”, “Deneylerin Renkli Dünyası”, “Drama Atölyesi” ve “Pratik İngilizce” etkinlikleri üniversite birimlerinde ve laboratuarlarında yapılacak. Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, çocukları üniversitede ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Projeyle üniversite ortamında, üniversitede yapılan eğitimleri, aktiviteleri, laboratuar çalışmalarını yaz tatili sürecinde keyifli programlarla öğrencilere yaptıracaklarını belirterek, “Bu sayede çocuklarımız üniversiteyi tanıyacak buraya adım atacak. Buradaki öğretim elemanlarıyla aynı havayı soluyacak. Onlardan eğitim alarak yaz tatillerini keyifli bir şekilde geçirecekler” dedi.

HİTÜ Çocuk Üniversitesi 2017 Etkinlikleri Başlıyor

Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz ve büyük ilgi gören “HİTÜ Çocuk Üniversitesi”nin ikincisi 3 Temmuz – 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Üniversitemizde gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz yıl yapılan etkinliklerimize ek olarak; “Kim Korkar Matematikten”, “Uçaklar Hakkında Merak Ettiklerimiz”, “Anatomiye Giriş”, “Seramik Atölyesi”, “Drama Atölyesi”, “Pratik İngilizce” gibi yeni etkinliklerin de eklendiği programın;  ön kayıtları

1 Haziran – 12 Haziran 2017 tarihleri arasında, kesin kayıtları ise 13 Haziran - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Ön kayıt işlemleri www.cocukuniversitesi.hitit.edu.tr adresinden gerçekleştirilebilmektedir. Kesin kayıtlar ise Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİTİTSEM)’ne kişisel başvuru ile yapılabilecektir.

Kontenjan dolduğu taktirde kesin kayıtlar için ön kayıt sırası esas alınacaktır. İki hafta sürecek programın ücreti 300 TL olarak belirlenmiştir.

Çocuklarımızı yaz tatilinde keyifli bir programda Üniversitemizde ağırlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat