Çorum'da İl Sağlık birimleri tek çatı altında

ÇORUM 28 Kasım 2017 09:15
Videoyu Aç Çorum'da İl Sağlık birimleri tek çatı altında
A
a

İl Sağlık Kompleksinde Sağlık Birimleri Tek Çatı Altında Toplandı.İl Sağlık Kompleksi inşaatı işinin sözleşmesi 20.10.2016 tarihinde yapılmış olup; geçici kabul aşamasına gelinmiştir. Yakın zamanda yeni binanın tamamlanarak hizmet verecek.


Bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşan binanın zemine oturma alanı 4436 m2, toplam kapalı inşaat alanı ise 16150 m2’dir. 40 adet kapalı ve 104 adet açık olmak üzere 144 adet araç otoparkı bulunmaktadır. Yaklaşık 450 personel görev yapacağı düşünülmektedir. Hâlihazırda dört ayrı ve yetersiz binada yürütülen hizmetler bu tesis ile bir araya getirilmiş olacaktır.

Yeni inşa edilen İl Sağlık Kompleksi Binası içinde; İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Laboratuvarı ile birlikte,  Verem Savaş ve Ketem birimlerinin de yer aldığı Sağlıklı Hayat Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi olarak hizmet verilecektir. Kanser tarama, Diyetisyen Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlık, Obezite Danışmanlığı, Aile Planlama, Gebe ve Anne Eğitimi, Ağız Diş Tarama, Fiziksel Aktivite Danışmanlığı, Sigara Bıraktırma Danışmanlığı gibi önleyici ve koruyucu sağlık hizmetleri ve Mülteci Polikliniği, Askerlik Muayene, Ölüm Bildirim Sistemi hizmetleri verilecektir. 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat