Çorum'da Mor yazılımla ilgili 50 kişide Düzeltme yapıldı

ÇORUM 4 Ocak 2018 18:43
Videoyu Aç Çorum'da Mor yazılımla ilgili 50 kişide Düzeltme yapıldı
A
a

Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Çorum'da ByLock mağdurları hakkında bilgi verdi.Mor yazılımla ilgili düzeltmeler geldi. Soruşturma çerçevesinde hiçbir verisi uymayan teknik olarak ’Bylock’ kullandığı gözükenler vardı...


 

"Çorum’daki ’Bylock’ operasyonlarının tamamına yakını bitti"

FETÖ terör örgütü üyelerinin şifreli haberleşme ağı olan ’Bylock’ ile ilgili yürütülen soruşturmalar hakkında da açıklamalar yapan Başsavcı Yurdagül, “Bylockla ilgili Çorumla bağlantılı olduğu değerlendirilen 800 civarında “Bylock” hattı bulunan telefonla ilgili bilgi geldi. Örgüt üyelerinin faaliyetleri sadece bir ille sınırlı değil. Dolaysıyla buradan başka yere gönderdiğimiz ’Bylock’ verileri olduğu gibi başka illerden Çorum’a gönderilen “Bylock” verileri de var.

Çorum’da bin tane ’Bylock’ bağlantılı soruşturma var. Bunları büyük bir titizlikle tüm aşamaları irdeleniyor. Kamuoyunda gelişmelerle ilgili bir kısım düzeltmeler yapıldı ama biz o durumda olanların çoğunluğunu tutuklamamışız diğer verilerini gözetmelişimiz. Sadece bir tutuklu vardı mahkeme aşamasında olan onunda düzeltme verisi gelince tahliyesi yapıldı.

Bir kısmının ’Bylock’ verileri düzeltildi ama örgüt üyeliği veya başta telefon hakkı üzerinde ’Bylock’ hattı var. Şuan ’Bylock’ içerikleri ile ilgili soruşturmalarımızın yüzde 1’den daha az kısmı hariç soruşturmaları tamamladık. Mor yazılımla ilgili düzeltmeler geldi. Soruşturma çerçevesinde hiçbir verisi uymayan teknik olarak ’Bylock’ kullandığı gözükenler vardı. Bir mağduriyete yol açmamak için biz onları tutuklama tedbirine başvurmamıştık. Son gelen düzeltmede daha önceki işlemlerimizi teyit eder mahiyette oldu. ’Bylock’ operasyonlarının tamamına yakını bitti diyebilirim. Mor yazılımla ilgili 50 civarında düzeltme yaptık diyebiliriz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat