ÇORUM'DA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMASI

ÇORUM 20 Ekim 2017 00:22
Videoyu Aç ÇORUM'DA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMASI
A
a

Çorum Valililiği tarafından muhtarlar onuruna yemek verildi. Kılıç, devlet geleneğimizin bıraktığı miraslardan birisi de muhtarlıktır dedi.


Çorum Valililiği tarafından muhtarlar onuruna yemek verildi. Yemekte bir konuşma yapan Vali Necmettin Kılıç, muhtarlık kurumunun Türk geleneğinde var olduğunu hatırlatarak “Türkiye köklü bir devlettir. Her zaman övündüğümüz binlerce yıllık devlet geleneğimiz var.

Devlet geleneğimizin bıraktığı miraslardan birisi de muhtarlıktır. Muhtarlık kurumu, bildiğim kadarıyla sadece Türk dünyasında var olmuştur. Batı ülkelerinde muhtarlık kurumuna veya benzeri bir oluşuma rastlamak mümkün değil. Bu muhtarlık kurumu, aslında bize çok şey anlatmaktadır. Muhtarlık kurumu çok kıymetli, vazgeçilemez bir parçamızdır” dedi. Vali Kılıç’ın ev sahipliği yaptığı yemeğe İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulkadir Erdoğan, Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Doğan Kara, Merkez Köyler Muhtarları Derneği Başkanı Zeki Oral, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat