Çorum’da son zamanlarda artan yağışlar çiftçiyi vurdu

ÇORUM 21 Haziran 2017 09:26
Videoyu Aç Çorum’da son zamanlarda artan yağışlar çiftçiyi vurdu
A
a

Şiddetli yağış ile birlikte özellikle buğday ve patates gibi ürünleri vuran yağışlar çiftçiyi zarara uğrattı. TV19 mikrofonu konuşan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, yağışların fazlalığı ile gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkından kaynaklı olarak buğday ve patates gibi ürünlerde birçok hastalığa davetiye çıkardığını söyledi


ÇORUM'DA ARTAN YAĞIŞLAR ÇİFTÇİYİ VURDU

Çorum’da son zamanlarda artan yağışlar çiftçiyi vurdu.Şiddetli yağış ile birlikte özellikle buğday ve patates gibi ürünleri vuran yağışlar çiftçiyi zarara uğrattı.

TV19 mikrofonu konuşan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, yağışların fazlalığı ile gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkından kaynaklı olarak buğday ve patates gibi ürünlerde birçok hastalığa davetiye çıkardığını söyledi. Mehmet Sayan, çiftçilerin göreceği zararlara karşı Ziraat odası olarak sigorta yaptıklarını da ifade etti.

Ziraat Odası mühendisi Hülya Gökmen, yağış ve sıcaklık farkından dolayı ürünlerde çeşitli hastalıkların geliştiğini söyledi.  Hülya Gökmen, yağış düzensizliğinin dolayı sebze ve meyvelerde de hastalıklara neden olduğunu ifade etti. Gökmen, alınabilecek önlemleri de sıraladı. Gökmen, yağışın ayçiçeklerine yaradığını da sözlerine ekledi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat