ÇORUM'DA SU ÜRÜNLERİ SATIŞ YERLERİ DENETLENDİ

ÇORUM 29 Aralık 2017 14:20
Videoyu Aç ÇORUM'DA SU ÜRÜNLERİ SATIŞ YERLERİ DENETLENDİ
A
a

Sondakika: 2017 yılı Aralık ayı içerisinde İlimizde bulunan Su ürünleri perakende satış yerleri, Avlak saha alanları ( içsu, göl, gölet ve barajlar) Müdürlüğümüze bağlı Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Kontrol Görevlisi ekiplerince denetlendi.

Çorum merkezde yapılan denetimlerde; 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa göre düzenlenen 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri avcılığının düzenlenmesi hakkında tebliğ ile 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ gereğince, Perakende satış yerleri çalışanlarına avlanılabilir asgari balık boy ve ağırlıkları, satılması tamamen yasak olan türler, türlere göre zaman yasakları hakkında bilgi verilip ilgili dokümanlar ( Deniz ve içsu boy ve ağırlık yasakları, avlanması ve satılması tamamen yasak türler, zaman yasakları, mavi yüzgeçli orkinos satılma şartları, yazılı orkinos, gobene ve uzun kanat orkinos)  dağıtıldı.

 Balıkların boy ölçümleri (Özellikle Kılıç balığı, Kalkan gibi boy ölçümünde farklılık gösteren balıklar) nin nasıl yapılması gerektiği gösterilerek bilgi verildi.

Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Balıkçılarımıza balık satışlarında kurallara uydukları için teşekkür edilerek. Denetimlerin 2018 yılında da aynı şekilde devam edeceği; Tebliğ gereğince uyulması gereken kurallara aykırılık tespit edilmesi halinde cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat