Çorum'da yarın hava sıcaklığının yarın 41 dereceye kadar

ÇORUM 29 Haziran 2017 17:06
Videoyu Aç Çorum'da yarın hava sıcaklığının yarın 41 dereceye kadar
A
a

Hava sıcaklıklarının, Kuzey Afrika'dan gelecek yeni bir sıcak hava dalgasıyla, Çorum'da6-10 derece üzerine çıkmasının beklendiğinin dile getirilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı...


Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun 10. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre ramazan ayı süresince mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının bu haftadan itibaren mevsim normallerinin 3-6 derece üzerine çıktığı belirtildi.

Hava sıcaklıklarının, Kuzey Afrika'dan gelecek yeni bir sıcak hava dalgasıyla, yarın 6-10 derece üzerine çıkmasının beklendiğinin dile getirilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Kuzey Afrika'dan gelecek sıcak hava dalgası ile bazı illerimizde uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşabilir. Hava sıcaklıklarının, önümüzdeki hafta başından itibaren mevsim normalleri seviyesine düşeceği tahmin edilmektedir. Aşırı sıcaklıkların meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arası güneş ışınlarına direkt maruz kalmamalı. Vatandaşların, bu hususta dikkatli olması ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri alması büyük önem taşımaktadır."

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat