ÇORUM ESNAFI BİRLİK BERABERLİK İÇİN DUA ETTİ

ÇORUM 24 Haziran 2017 19:45
Videoyu Aç ÇORUM ESNAFI BİRLİK BERABERLİK İÇİN DUA ETTİ
A
a

Çorum esnafı yüzyıllardır devam eden ve bir Ahi geleneği olan Arife Duası’nda bu yılda bir araya gelerek birlik, beraberlik, helal ve bereketli bol kazanç için dua etti.


Oto Tamirciler Esnaf Odası öncülüğünde Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Ayçam Kardeşler Oto Servisi’nde gerçekleştirilen arife duasına ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür, Hitit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erdoğan Çerikçi, Çilingirciler ve Sobacılar Odası Başkanı Halil Taşkaldıran, Marangozlar Odası Başkanı Ömer Latif Akdağ, Kalaycılar ve Hırdavatçılar Odası Başkanı Sedat Ek, Oto Tamirciler Esnaf Odası eski Başkanı Abdullah Çetin, Oda Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda esnaf katıldı.


Birlik, beraberlik ve helal kazanç için dua edilmesinin ardından konuşan Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, konuşmasında her yıl olduğu gibi bu yılda şehitlerimiz ve ahirete intikal eden esnaflar için ayrıca birlik ve beraberlik ve helal kazanç için arife duası geleneğini sürdürmeye devam ettiklerini ifade etti. Çorumlu tüm esnaf ve sanatkarların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Uzun, bayramın sağlık ve mutluluk içerisinde geçirilmesini temenni etti. Necmettin Uzun ayrıca bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan Esnaf Odası Başkanlarına, Oto Tamirciler Esnaf Odası eski Başkanı Abdullah Çetin’e ve oda üyesi esnafa teşekkür etti. Başkan Uzun’un konuşmasının ardından ise ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür tarafından Arife Duası’na ev sahipliği yapan Ayçam Kardeşler Oto Servisi Sahibi Ahmet Ayçam’a Türk Bayrağı hediye edilirken, Oto Tamirciler Esnaf Odası eski Başkanı Abdullah Çetin tarafından ise plaket takdim edildi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat