Çorum Hİtİt Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi 15 Temmuz'da açılıyor

ÇORUM 14 Mayıs 2017 09:09
Videoyu Aç Çorum Hİtİt Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi 15 Temmuz'da açılıyor
A
a

Sondakika :Video haber İzle/ E.Şimşek Yeni hizmete girecek olan T.C.Sağlık Bakanlığı Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılyor.Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Sağlık-Sen'in düzenlediği Programda 15 Temmuz'da açılıyor dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Şehit Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kademeli olarak taşınacağını, 15 Temmuz 2017 tarihi itibariyle de hizmete gireceğini bildirdi.

Yeni hastanenin geçici kabulünün yapıldığını, kademeli olarak taşınma işlemlerinin başlatılacağını belirten Ceylan, 15 Temmuz 2017 tarihinde tam olarak taşınma işlemlerinin tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Ceylan, yaptığı açıklamada, “Yapımı tamamlanmakta olan 800 yataklı Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin geçici kabulü 15 Mayıs 2017 tarihinde yapılarak Genel Sekreterliğimize teslim edilmiştir.

Genel Sekreterliğimiz öncelikle 17 Mayıs 2017 tarihi itibariyle ruhsat işlemlerine müracaat ederek yeni hastaneye taşınma sürecini başlatmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Ceylan’ın verdiği bilgiye göre, yeni hastaneye taşınma işlemleri 17 Mayıs (bugün) itibariyle yapı kullanım izninin alınması, Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Kurumu’na hastane açılması izni için makam onayının yazılması, hastanenin temizlenmesi, diyaliz su sisteminin kurulması ile başlatılmış oldu.

Genelgeye göre kademeli taşınma şöyle olacak;

5 Haziran 2017 tarihinde tomografinin taşınması ve kurulumunun tamamlanması, zemin vebirinci kat poliklinik koridorunun röntgen odasına röntgen cihazının taşınması, kan alma ve EKG biriminin taşınması, Fizik Tedavi Rehabilitasyon hizmet alımı ayaktan tedavi biriminin açılması, Psikiyatri Polikliniği’nin açılması, Dermatoloji Polikliniği ve servisinin açılması, diyaliz servisinin hizmete başlatılması gerçekleşecek.

12 Haziran 2017 tarihinde Enfeksiyon Hastalıkları, KBB ve Göz Polikliniği ve servisleri devreye alınacak.

15 Haziran 2017 tarihinde Fizik Tedavi Rehabilitasyon Polikliniği ve servisi hizmet verecek.

19 Haziran 2017 tarihinde Üroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji Polikliniği ve taş kırma merkezi hizmete alınacak.

26 Haziran 2017 tarihinde Dahiliye ve Çocuk Hastalıkları Polikliniği ve servisi hizmete girecek.

3 Temmuz 2017 tarihinde Ortopedi Polikliniği, MR Ünitesi ve yoğun bakım servisleri tedavi hizmetine başlayacak.Yeni hizmete girecek olan T.C.Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi 95.180 m2 arsa üzerinde 151.300 m2 kapalı alana sahip.815'i kapalı ve 479'u açık olmak üzere toplam 1294 araçlık otoparka sahiptir. Hastanede 176 poliklinik odası,247 çift kişilik,161 tek kişilik,22 suit oda olmak üzere Toplam 430 hasta odası,28 ameliyathane salonu,5 adet doğum hane salonu,2 adet anjiyografi ünitesi,28 küvözlü1.ve 2. Basamak Pediatrik yoğun bakım salonu,90 yataklı 1.2.ve 3. basamak yoğun bakım salonları ile birlikte 800 yatak kapasitesinde hizmet verecek.

Yeni hastanede Hastane içerisinde katlar arası yürüyen merdivenler ve yürüme bantları mevcuttur.Ayrıca hastane içerisinde çalışan personelin çocuklarına yönelik kreş olacak.

Çorum Ak Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan yeni yapılan hastanede basın toplantısı düzenledi. Ceylan açıklamasında şunları dile getirdi.
Hitit Üniversitesi ile yapılan Afilasyon protokolü gereği mevcut durumda 14 Profesör doktor,7 doçent doktor,49 Yardımcı Docent Doktor ve 16 Asistan Hekim olmak üzere toplam üzere toplam 86 Akademik personel görev yapmaktadır. Ayrıca hastanede Sağlık Bakanlığı kadrosunda 128 Uzman Hekim ve 19 Pratisyen Hekim aktif olarak görev yapmaktadır. Yeni açılacak olan hastanede tüm branşlarda ağırlıklı olarak Doçent ve Profesör ünvanında akademik kadrolardaki personelin sayısı artırılarak hizmet vermesi planlanmaktadır.

A.S.Ceylan,Yeni hizmet binasının tıbbi cihaz,büro mefruşatı donanımları ile ilgili 32.542.000TL ödenek tahsisedildi. Hastaneye ilave kazandırılacak tıbbi cihaz ve diğer hizmetlerle birlikte yaklaşık 60.000.000.TL tutarında harcama planlanmaktadır.

Yeni hastaneye 2. Amjiografi Cihazı tahsisi yapıldı.Yeni Hastane son model teknolojik tıbbi cihazlarla donatılacaktır dedi. Ceylan, İlimizde sağlıkta hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmektedir.


Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat