Çorum şekerde kuyruk çilesi

ÇORUM 10 Aralık 2017 15:49
Videoyu Aç Çorum şekerde kuyruk çilesi
A
a

Çorum Şeker Fabrikası’nda başlayan 2017 küspe sezonu Çorum-Ankara Karayolu üzerinde bulunan fabrika yerleşkesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin de fabrika yerleşkesinde bekleyen şoför ve nakliyeci esnafı ile bir araya geldi. Şoför ve kamyoncu esnafının özellikle bekleme sürelerine ilişkin kendilerine itirazda bulunduğunu hatırlatan Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, yaşanan problemlerin çözümü noktasında gerekli mercilerle görüşmeler yapacaklarını dile getirdi.


ŞAHİN SORUNLARI DİNLEDİ

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Çorum Şeker Fabrikası’ndaki küspe alımı nedeniyle uzun kuyruklar oluşturan şoför ve nakliyeci esnafı ile bir araya gelerek, sağduyu çağrısında bulundu. Fabrika bahçesinde bekleyen şoför ve nakliyeci esnafının sorunlarını yerinde dinleyen Tahsin Şahin, hem Çorumlu, hem de il dışından gelen tüm esnaflarla tek tek görüşerek yaşanan sorunları ve problemleri not aldı.

YETKİLİLERLE GÖRÜŞECEĞİZ

Şoför ve nakliyecilerin en çok bekleme süresine tepki gösterdiğini aktaran Tahsin Şahin, bu sorunun çözüme kavuşturulması için fabrika yetkilileri ile görüşeceğini söyledi. Günlerdir ailelerinden uzak kalan şoför ve nakliyeci esnafına her türlü kolaylığın sağlanması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, “Elbette burada bizim amacımız yeni sorunlar çıkarmak değil, sorunları çözüme kavuşturmaktır. Ben sizlerin yanına gelerek sorunları yerinde görme imkânı buldum. Öncelikle sizlere bugüne kadar her hangi bir olumsuzluğa mahal vermediğiniz için teşekkür ediyorum. Aynı hassasiyeti bundan sonrada göstereceğinize yürekten inanıyorum. Burada yaşanan tüm sorunları ilgili mercilere ileteceğiz. Çözümü için çaba göstereceğiz. Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil” şeklinde konuştu.

SEYYAR TUVALET İSTİYORUZ

Çorum Şeker Fabrikası yerleşkesinde toplanan kamyoncular, kuyrukta sıra bekledikleri bölgeye seyyar tuvalet yapılması gerektiğini belirterek, “En azından kampanya dönemlerinde bu alana bir seyyar tuvalet kurulabilir. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” diye konuştular.

PANKOBİRLİK TEPKİ ÇEKİYOR

Bu arada, kuyrukta bekleyen bazı kamyoncular, Pankobirliğin Şeker Fabrikası içerisinde paketleme yapmasına tepki gösterdi. Kamyoncular, “Pankobirliğin kamyonları hiçbir sıra beklemeden paketlenmiş küspeleri aynı yerden alıp dışarı çıkarıyorlar. Biz ise en az 60 saat sıra bekliyoruz. Pankobirlik paketleme yapacaksa dışarıda yapmalı. Bizim verdiğimiz vergilerle ödediğimiz Şeker Fabrikasının elektriğini Pankobirlik kullanmamalı. Onlarda dışarıya bir tesis kurup paketlemeyi ayrı yapması gerekiyor” dediler.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat