Çorum'un Güney köyünde herkes bir birine 1 Oyu soruyor

ÇORUM 30 Haziran 2018 07:18
Videoyu Aç Çorum'un Güney köyünde herkes bir birine 1 Oyu soruyor
A
a

Çorum'da Film gerçek oldu.Türkiye sandıklardan gelecek yerel seçim sonuçlarına odaklanmışken, Şener Şen'in başrolünü oynadığı Züğürt Ağa'daki o sahne akıllara geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 kez ziyaret ettiği Çorum’un Güney köyünden, CHP’ye1 oy çıkması tartışma konusu oldu.


Sabah saatlerinden itibaren Türkiye yerel seçim heyecanına girdi. Oy verme işlemi devam ederken, hemen herkes akşam saatlerinde açılacak olan sandıklardan gelecek sonuca gözünü dikti.

AKILLARA EFSANE SAHNE GELDİ

Seçim günlerinin vazgeçilmezi olarak Şener Şen'in oynadığı o efsane sahne aklımıza geldi. Başrolünde Şener Şen'in oynadığı ve Erdal Özyağcılar'ın da yer aldığı Züğürt Ağa'daki "seçim sahnesindeki" diyaloglar Türk sinemasına damgasını vurmuştu. 

AĞAYA 1 OY

Züğürt Ağa o sahnede, seçim sonuçlarında kendi partisine çıkan oyun "1" oy olduğunu duyunca şaşkına döner ve kahya ile işçilerinden Kekeş Salman'ı fırçalar. Çünkü ahali ağanın değil şeyhin partisine oy vermiştir. Bu duruma çıldıran ve kendisine oy verdiğini söyleyen kahya ile Kekeş Salman'a patlayan Züğürt Ağa "Ula gavatlar 1 oy ikinizinse benim oyum nere gitti" diye basar fırçayı.
Odatv'nin haberine göre;  Kılıçdaroğlu, Güney köyüne ilk olarak 6 Ekim 2015 tarihinde şehit olan polis Yaşar Güler’in cenazesi için gitmişti. Kılıçdaroğlu’nun köye ikinci ziyareti de yine şehit ailesine olmuştu.

Kılıçdaroğlu bu ziyaretinde köydeki gençlerle de sohbet etmiş, hatıra fotoğrafı çekildiği kadınları Meclis’e davet etmişti.
Davet üzerine Ankara’ya giden köylüleri Kılıçdaroğlu, Meclis’te ağırlamıştı.

SON OLARAK BURS VERDİĞİ MANEVİ KIZINI ZİYARET ETTİ

CHP liderinin Güney köyüne son ziyareti ise 24 Haziran seçimlerinden önce olmuştu. Kılıçdaroğlu, son olarak köyde “manevi kızım" dediği ve kardeşiyle birlikte kardeşine burs verdiği İmam Hatip öğrencisi Özge Biçer ve ailesini ziyaret etmişti.

Geçen yıl babalarını kaybeden Özge ve Osman Biçer kardeşler, gazetecilere, Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirmişti. Çorum Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan 4. sınıf öğrencisi Özge Biçer, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek "Sayın Başkanımızla iki yıl önce köyümüzden bir şehit vermiştik, onun taziyesine geldiğimizde tanışmıştık. Bugün de ziyaretimize geldi. Beraber sohbet ettik. Sağ olsun bizimle ilgileniyor. Burs desteği sağlıyor bize. Lise son sınıftayım. Hedefim ilahiyat fakültesine gitmek." diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun geçen yıl dizüstü bilgisayar gönderdiği lise 1. sınıf öğrencisi Osman Biçer de bilgisayarı halen kullandığını ifade ederek "Ziyaretten dolayı çok sevindim. Telefonla arasa bile mutlu olurdum. Verdiği bilgisayarı hala kullanıyorum. İnşallah derslerime çalışıp, makine mühendisliğine gideceğim." demişti.

HERKES BİR OYU  MERAK EDİYOR! CHP’YE OYU KİM VERDİ ?

İşte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güney köyüyle ilişkisi bu kadar sıkı fıkı iken 24 Haziran’da partisi tam bir şok yaşadı.

Köyle sandıklar açıldığında herkes bir şok yaşadı. CHP üyelerinin de bulunduğu köyden CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye 1 yine köyü 3 kez ziyaret eden Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’ye ise 1 oyun çıkması şaşkınlık yarattı.

Şimdi köyde herkes bir birine aynı soruyu soruyor: “Kılıçdaroğlu’nun bu kadar ilgisine rağmen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı ve CHP’ye neden 1 oy çıktı ve bu 1 oyu kim verdi?”

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat