ÇORUM VALİLİĞİNDEN ÖNEMLİ DUYURU!

ÇORUM 23 Şubat 2018 17:30
Videoyu Aç ÇORUM VALİLİĞİNDEN ÖNEMLİ DUYURU!
A
a

Çorum Valiliği Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan etkinliklerinin 30 gün süreyle izne bağlandığını açıkladı...

Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sınırlarımız içinde ve/veya dışında güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla ülke güvenliğimize tehdit oluşturan ve Suriye’nin kuzey batısındaki Afrin bölgesinde bulunan PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek üzere 20.01.2018 Cumartesi günü saat 17.00’de “Zeytindalı Harekâtı” başlatılmıştır.

Bu bağlamda terör örgütlerinin planlarının ve terör olaylarının bertaraf edilmesi amacıyla tesis olunan huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, Cumhuriyetin temel nitelikleri, Devletin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğü, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11’nci maddesi (m) bendi, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi hükümleri gereğince; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, her türlü protesto eylemi, oturma eylemi, miting, basın açıklamaları, yürüyüş, çadır kurma, stant açma, imza kampanyası ve bildiri dağıtma vb. etkinliklerin Çorum il merkezi ve ilçelerinde 23.02.2018 tarihi ile 24.03.2018 tarihi de dâhil olmak üzere (30) otuz gün süre ile Valiliğimizin 23.02.2018 tarihli kararı ile izne bağlanmıştır.” denildi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat