ÇORUM VALİLİĞİNDEN YILBAŞI TEDBİRLERİ

ÇORUM 29 Aralık 2017 10:36
Videoyu Aç ÇORUM VALİLİĞİNDEN YILBAŞI TEDBİRLERİ
A
a

İÇİŞLERİ Bakanlığı, halkın yeni yıla huzur ve güven içinde girmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemlerini artırdı.Bu kapsamda Çorum Valiliğinden konuyla ilgili o açıklama geldi.Yılbaşının Huzur ve Güven İçerisinde Geçmesi İçin Güvenlik Tedbirleri Alınmıştır denildi...


Vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla genel güvenlik ve asayişin temini açısından uygulanan trafik ve asayiş tedbirlerine ek olarak 31.12.2017 günü Çorum Emniyet Müdürlüğünce aşağıda belirtilen tedbirler alınacaktır.

-Yılbaşı münasebetiyle, yaya ve motorize ekipler özellikle otobüs ve minibüs durakları, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler, pazar yerleri, alışveriş merkezlerinde, hırsızlık, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı daha dikkatli ve duyarlı bulunulacak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik asayiş ve trafik kontrollerine ağırlık verilerek ek devriye hizmetleri görevi yürütülecek, gerektiğinde görevli ekipler takviye edilerek gerekli tüm tedbirler eksiksiz alınacaktır.

-Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi veya taşkınlık suretiyle vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla yapılacak denetimler arttırılacak ve alınan önleme araması iznine istinaden, gerektiğinde şüpheli şahıs, otolar ve umuma açık yerlerde arama yapılacak, suç unsuruna rastlanılması durumunda gereği yapılacaktır.

-Meydana gelmesi muhtemel terör eylemlerine karşı şüpheli çanta, paket, poşet vb. üzerinde yapılan denetim ve kontroller sıklaştırılacaktır.

-Vatandaşlarımızın yılbaşı nedeniyle yapacakları alış veriş esnasında ve gece boyunca huzur ve güven içinde yeni yıla girebilmeleri, vukuu bulabilecek her türlü olayın önlenmesi için tüm çabalar üst düzeyde gösterilecektir.

-Yılbaşı tatili süresince şehir içerisinde ve şehirlerarasında trafik yoğunluğu yaşanabileceğinden görevli ekip sayıları artırılacak şekilde görevlendirme yapılacaktır.

-Vatandaşlarımızın yeni yıla topluca girmek için toplandıkları meydanlarda yaşanabilecek ve basına da yansıyabilecek sarkıntılık, yankesicilik, kapkaç ve dolandırıcılık gibi olaylara karşı görevlilerimiz tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

-Yılbaşı nedeniyle, yukarıda belirtilen tedbirler doğrultusunda İlçe Emniyet Müdürlükleri/Amirliklerince kendi sorumluluk bölgelerinde gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alınacaktır.

-Çorumlu hemşerilerimizin sadece olay olduğunda değil, olay olmadan önce de şüphelendikleri durum ve şahıslarla ilgili olarak her türlü ihbar, istek ve şikâyetlerini 155 Polis İmdat hattına veya (0364) 224 10 09 numaralı telefona bildirmeleri hususu önem arz etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat