Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuştu

Siyaset 30 Mayıs 2017 15:14
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti grup toplantısında konuştu
A
a

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında, bin 043 gün sonra konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Sizleri en kalbi duygularımla hasretle muhabbetle selamlıyorum. AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nın ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz ve geleceğimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Misafirlerimize de hoşgeldiniz diyorum. Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum.

MANİSA DEPREMİ

Manisa'da yaşanan depremden dolayı, bölgede yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

''AHMET ER'E ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM''

Dün vefat eden gönül insanı Ahmet Er'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Hem rahatsızlığından dolayı kendisine şifa temennisinde bulunurken kısa da olsa hoş bir sohbetimiz olmuştu.

SON 2 AYDA 336 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türkiye terör örgütleri ile yürüttüğü mücadelesinde çok önemli mesafeler katettiği bir dönemden geçiyor. Son 2 ayda 336 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimiz maalesef 43 de şehit vermiştir. Terör örgütünün geçmişte girilmemiş inlerine girip teröristlere dağları dar eden güvenlik güçlerimize şahsım, milletin adına şükranlarımı sunuyorum. 

BİN 44 GÜN SONRA SİZLERLE OLMANIN BAHTİYARLIĞINI YAŞIYORUM

1044 gün sonra bir kez daha bu salonda sizlerle olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Anayasa değişikliğinin 25 milyon 157 bin gibi demokrasi tarihimizin rekoru olan evet sayısı ile kabul edilmesinin ardından biz de bu hakkımızı kullanmış oluyoruz. 

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Durmak yok yola devam. Bundan sonra partimizin tüm çalışmalarında beraber olacağız ve bundan sonra işimiz çok daha zor. Bunu da özellikle ifade etmek durumundayım. MYK ve Grup Toplantılarımıza mümkün olduğu kadar katılmaya çalışacağım. Katılamadığım toplantılara da genel başkan vekilliği ile birlikte Binali Yıldırım kardeşim başkanlık ederek yürütecek.

Kendisi demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak bir süreci yürütmüştür. Sayın Yıldırım'a sizler ve milletim huzurunda teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

HALEN YAPAMADIKLARIMIZ VAR

Milletimize iten değil kucaklayan, bölen değil birleştiren, haklı zayıfları koruyan bir yönetim anlayışı vadetmiştik. Toplumsal merkezi siyasi merkeze taşıma sözünü vermiştik. Bu da Türkiye'nin siyasi hayatında bir ilkti. Elbette programımızda yer alan hususlardan halen yapamadıklarımız var.

Onları da yeni yönetim sistemimizle birlikte gerçekleştirmek imkanı elde edeceğiz. AK Parti çizgisinde en küçük bir sapmaya meydan vermemiş bir partidir. Bu ülkeye gerçek manada refahı da getiren AK Parti olmuştur.

AK PARTİ DEMOKRATTIR, CUMHURİYETÇİDİR, MİLLİDİR

AK Parti demokrattır. Bunun için milli iradeyi, sandığı hep en üstte tutmuştur. AK Parti cumhuriyetçidir. PKK gibi eli kanlı, FETÖ gibi örgütlere değil, sadece millete teslim olmuştur. AK Parti millidir, yerlidir. Bunun için attığı adımlarda şu veya bu gücün değil sadece milletin ne dediğine, halkın ne istediğine bakmıştır.

AK Parti kucaklayıcıdır. Kökenine, meşrebine, inancına bakmaksızın kendisinin doğal bir parçası olarak görmüştür. Bunun için her fırsatta 80 milyon vatandaşımızın tamamının gönlünü kazanmaktır.

TÜRKİYE ÖRNEK OLMUŞ BİR ÜLKEDİR

Türkiye 6.5 milyar dolarlık insani yardımla dünyaya örnek olmuş bir ülkedir. Başkası yok. Kıllarını kıpırdatmayan ülkelere biz insanlık dersi verdik. 

AK Parti elbette, aynı zamanda muhafazakardır. Milletimizin değerlerine saldırılmasına karşı çıkmış, bu değerlere sımsıkı sahip çıkmıştır. Bunun için AK Parti, açıkça söylemek lazım; devrimci bir partidir. 

AK PARTİ'NİN ATTIĞI ADIMLARI HANGİNİZ ATTINIZ?

'Devrimciyim' diye söyleyenlere sesleniyorum, AK Parti'nin attığı adımları hanginiz attınız. Bizi bile kapatmaya yeltendiniz. AK Parti'nin varlığı onları ciddi manada ürkütüyor. Aynı şekilde bu ülkede kılık kıyafet noktasında bizim yavrularımızı üniversite kapılarından kovanlar siz olmadınız mı? Nerede özgürlüğünüz?

HAKKARİ'DEKİ ŞEHRİ YÜKSEKOVAYA TAŞIYORUZ

Özgürlük benim sınıfımda olanlara olur' mantığı yoktur, böyle bir şey olamaz. Her yerde başı açık, örtülü el ele kol kola yürüyorlar. Demek ki oluyor. Bu milletin fertlerini birbirine düşman ettiğiniz sürece bu ülkede bu millet size iktidar vermez. Ekonomi alanında geçmişte yapılanların tamamının kat be kat fazlası hizmetler bizim dönemimizde gerçekleşmiştir.

Burada bizim milletvekilimiz yok, buraya havalimanı yapmayalım' demedik. Yüksekova ve Cizre'yi şehir sözümüz var, bu iki ilçeyi şehire dönüştürelim. Hakkari'deki şehri Yüksekova'ya taşıyoruz. Olay sadece bazı kurumların taşınmasıdır. Olay budur.

FETÖ'NÜN KAHPE İZ SÜRÜCÜLERİNE BU ÜLKE TESLİM EDİLMEDİ

'Yüyüyeceksin milletin yürüyecek arkandan' Yürüdü, öyle yürüdü ki, FETÖ'nün kahpe iz sürücülerine bu ülke teslim edilmedi. Şimdi duruşmalar başladı. Bizler bütün şehitlerimizin ailelerine bu mahkeme kararları ile hakların iadei itibarın sağlanmasını temin edeceğiz.

Dünyada bunları korumaya kalkan ülkelere karşı da yargı kararları deyip bunları da onların önüne koyacağız. Şimdi de dünyaya sesleniyorum; Eğer sizler iadei itibara yardımcı olmazsanız bilesiniz ki yarın birgün sizlerin de bizim elimize düşenleriniz olduğu zaman istediğinizde bunları bizden alamayacaksınız.

KUSURA BAKMAYIN MEN DAKKA DUKKA, BİZDE BUNU YAPARIZ

Bunları da inşallah vatandaşlıktan çıkaracağız, iade ettiniz ettiniz etmediğiniz zaman da kusura bakmayın. Men dakka dukka. Biz de bunu yaparız. 

MKYK'da henüz 20'li yaşların başındaki iki kızımız yer aldı. Bunun yanında 40 ve daha yaş altı gruptan 16 vatandaşımız bulunuyor. Meclis grubumuzuun yaş ortalaması da 52.

2053 VİZYONUMUZUN ALT YAPISINI OLUŞTURACAĞIZ

Milletimiz bizden hiç vazgeçmedi. 367 garabeti, kapatma davası, gezi olayları, FETÖ ile PKK ile mücadele başta olmak üzere her kritik hadisede milletimiz yanımızda yer aldı. 15 Temmuz'la birlikte artık can borcumuzun da olduğu milletimize artık daha fazla hizmet edebileceğimizi düşünüyorum.

Bakanlarımızdan 180 günlük eylem planı istedim. Bu program da vatandaşlarımızın sorunlarına hızlı çözüm olacaktır. 2023 hedeflerimiz zaten asıl başarı çıtamız olarak geçerliliğini sürdürüyor. Yeni bir çalışmaya da başladık. 2053 vizyonumuzun alt yapısını oluşturacaktır. Her reform asıl olarak yasa ve anayasa değişikliği demektir.

AK PARTİ MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ BİR PARTİDİR

2019 seçimleri ile birlikte yürürlüğe girecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için uyum yasaları çıkarılacak. Milletimiz için, ülkemiz için bu yükü hep birlikte omuzlayacağız. Yeni Türkiye'nin inşasında omurga görevini yine sizler üstleneceksiniz. AK Parti milletin bağrından çıkmış bir partidir.

Milletimizde irtibatımızın zayıfladığı gün Allah korusun bizim bittiğimiz gün olacaktır.

TEŞKİLATLARIMIZI GÜNCELLEYECEĞİZ

İl teşkilatlarımızı, ilçe teşkilatlarımızı tamamını güncelleyeceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. 2019'a hazırlanmamız gerekiyor. İlgili birimlerimizin bu hazırlıkları yapması gerekiyor. Bakanlıklarımız da hazırlıklarını hazırlayarak 2019'u, 2023'ün programını güncellemek durumundadır. Durmak yok, yola devam.

HİZMETTE KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ

Siyasette ciddi bir rakibimiz olmadığı için bir anlamda hizmetler konusunda kendimizle yarışıyoruz. Başarı çıtasını sürekli daha yukarıya taşıyoruz, taşımak mecburiyetindeyiz.

16 Nisan'da kabul edilen anayasa değişikliği ile artık çıta yüzde 50+1'e yükseldi. 2011 ile ve 1 Kasım'da aldığımız tarihimizin en yüksek oy oranları dahi artık yeterli değil. Her ikisinde de yüzde 50'nin üzerine çıkmadan milletimize arzu ettiği hizmeti veremeyiz.

Sandıkta yüzde 50'nin üzerine çıkmak için milletimizin tamamını kucaklamak zorundayız. 80 milyonun tamamına ulaşacak bir çalışma programı hazırlıyoruz.

 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satır başları:

AK Parti grubu sizi özledi Sayın Cumhurbaşkanım...Artık hiç kimse milletin iradesini yok sayarak demokrasi dışı yollara teşebbüs etmeyecek halkın iradesi her zaman ülkeye hakim olacak. Bu da sürekli istikrarı beraberinde getirmiş olacak.

Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi ile yapılacak ilk genel seçimlerle yürürlüğe girmiş olacak böylece milletin işleri daha hızlı yapılacak ve gazi Meclis daha güçlü olarak milletin ihtiyaç. duyduğu yasal düzenlemeleri yaparken seçilmiş hükumeti denetlemek için gerekli çalışmaları ortaya koyacaktır.

Son bir yıl içerisinde kurucuları arasında yer aldığım AK Parti Genel Başkanlığı görevini bana tevdi ettikten sonra AK Parti ilkelerine ters düşecek hiçbir şeyin içinde olmamaya gayret ettim.

11:30 Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup salonundaki çok sayıda davetli tarafından coşkuyla sloganlar eşliğinde karşılandı.

11:00 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında, genel başkan olmasının ardından ilk kez konuşacak. Erdoğan, Meclis'e gelişinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından karşılandı, Erdoğan Kahraman'ın makamında bir süre kalacak.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat