CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇORUM'DA 11 TESİSİN AÇILIŞINI YAPACAK

ÇORUM 28 Kasım 2017 07:04
Videoyu Aç CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇORUM'DA 11 TESİSİN AÇILIŞINI YAPACAK
A
a

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün Çorum’da tamamladığı 11 adet tesis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Çorum’un da payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu“Çorum’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 11 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” dedi. Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin İskilip Derekargın, Bayat Kunduzlu Barajı ile içme suyu, sulama ve taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirten Eroğlu “DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Çorum’da 18 milyon 350 bin metreküp su depolayacağız. Bunun yanı sıra 9.350 dekar zirai araziye su temin edeceğiz, Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 69 milyon 823 bin TL’yi geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

ÇORUM'DA 11 TESİSİN YATIRIMLARI CUMHURBAŞKANI AÇACAK

Hizmet hususunda kendileriyle yarışarak her yıl bir önceki yıldan daha fazla tesis inşa ettiklerinin altını çizen Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakanlık olarak her yıl tesisleri toplu olarak hizmete aldık. Bir gelenek haline getirdiğimiz toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyoruz. Aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atıksu arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 7,7 milyar TL’ye mal olan 375 dev tesisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle hizmete alacağız.”
 

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat