Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ve Avrupa'ya çağrıda bulundu

TÜRKİYE 28 Nisan 2017 13:06
Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ve Avrupa'ya çağrıda bulundu
A
a

Atlantik Konseyi Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya 16 Nisan, ABD'ye de FETÖ ve PKK çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD ve Avrupa'ya çağrı
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi'nde konuştu.

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, ABD ve Avrupa'ya önemli mesajlar verdi.

ABD'YE FETÖ VE PKK ÇAĞRISI

"Atmamız gereken önemli bir adım; Türkiye-Amerika arasındaki ekonomik, ticari ilişkilerin süratle daha da yükselmesi" diyen Erdoğan, "Savunma sanayiine yönelik Amerika ile atmamız gereken adımlar vardır. bunlar hep Kongre tarafından hep ertelenmiştir" diye konuştu.

"Amerika'nın Suriye'de YPG/PYD ile hareket etmesi, ittifak umudunu zedeliyor" diyen Erdoğan, "FETÖ elebaşının Pensilvanya'da terör faaliyetlerine devam etmesi, milletimizi rahatsız ediyor. Böyle bir teröristbaşının Amerika'da besleniyor olması, 170 ülkeyi yönetiyor olması, bizi ciddi manada rahatsız etmektedir. FETÖ liderinin tutuklanması veya Türkiye'ye iadesi Amerika'dan temel beklentimizdir" diye konuştu.

AVRUPA'YA: HAYIR'A DESTEK VERDİNİZ, KAYBETTİNİZ

16 Nisan'la ilgili soruya cevap veren Erdoğan, "Sandıktan en fazla oyu 51.4 ile 'Evet' diyenler kazanmıştır. 'Hayır' diyenler 48.6 almıştır. Bizler 'Hayır' diyenleri dışlayacağız demek değildir. Onlar da benim ülkemin insanlarıdır. 780 bin kilometrekarelik alanda biz 15 senede hiçbir yerde görünmeyen yatırımlar yaptık. Devasa adımlar attık. Topraklar bizim" dedi.

Batı'ya "Siz önce şu teröristleri ülkenizde gizlemekten, saklamaktan bir vazgeçin" sözleriyle seslenen Erdoğan, "Özellikle Avrupa, vazgeçin. Tamam, 'Hayır' kampanyasına destek verdiniz, kaybettiniz. Biz o kampanyayı yapmanıza rağmen kapımızı açıyoruz. Şimdi onları görelim" dedi.

Kaynak : Haber10.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat